Brexit: хаос та безвихідь

13 декабря 2017, 11:46
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
25
Brexit: хаос та безвихідь

За трьома основними пунктами протиборств між Брюсселем та Лондоном приховується одна, ключова та стратегічна – це майбутній стратегічний баланс сил в Європі після Brexit.

Британський уряд тягнув неймовірно довгих дев’ять місяців після перемоги на референдумі до офіційного оголошення про початок Brexit. За ті дев’ять місяців абсолютно спустошений та розчавлений ЄС прийшов до якоїсь тями та почав контрнаступ.

Можливо, ми колись дізнаємося про те, чому Тереза Мей так зволікала, втрачаючи, як дорогоцінний час, так і не менш дорогоцінну стратегічну ініціативу. Що ми знаємо, так це те, що вона та ще п’тнадцять нинішній міністрів її уряду голосували  на референдумі «проти» виходу Королівства із складу ЄС.

Стратегія ЄС зрозуміла – максимально покарати британців заради того, аби інші не слідували її прикладу. Для цього використовується все – погрози, шантаж, залякування, обман. Повний набір тоталітарних та мракобісних засобів. З боку Лондона – майже ніякої стратегії, тільки відступ. Тих «червоних ліній» від Мей, було вже перетнуто стільки, що вірно підрахувати їх вже, майже, неможливо. А Брюссель лише нарощує тиск та прямі погрози.

За трьома основними пунктами протиборств між Брюсселем та Лондоном приховується одна, ключова та стратегічна – це майбутній стратегічний баланс сил в Європі після Brexit. Якщо уряд Мей та британський прем’єр опам’ятаються та збагнуть це, вони переможуть у цьому європейському зіткненні. Якщо ні – Британія все рівно покине те страхітливе утворення, але на його умовах із руйнівними наслідками для всієї Європи.

За що британці повинні платити конаючому ЄС? За свою свободу та незалежність? За такі категорії не платять, їх виборюють і британці вибороли їх 23 червня 2016 року. Суми, які вимагають євромаразматики та євроідіоти дійсно божевільні. І головне – стало абсолютно очевидним, хоча це було зрозуміло ще дуже давно, що у Європейського Союзу немає нічого, взагалі нічого. У них навіть немає власних грошей. ЄС – це примара, це порожнеча.

Про які права «громадян ЄС»  у Британії висуваються вимоги? Що ЄС має своє «громадянство»? Невже британці повинні оберігати якісь міфічні права якихось міфічних «громадян ЄС» ? І що, після   Brexit Велика Британія буде підзвітна рішенням «Європейського суду справедливості»? Звичайно, що ні.

Про який «м’який» кордон між Північною Ірландією та Республікою Ірландією може йти мова? Що Велика Британія залишається у спільному ринку та митному союзі – цих двох стовпах ЄС? Ні. Тоді кордон між Північною Ірландією та Республікою Ірландією повинен бути кордоном. А угода «Good Friday» жодного відношення до Brexit не має.

Зрозуміло, що так звана «перша фаза» переговорів між Лондоном та Брюсселем була страхітливим фарсом. Що досягла Мей окрім порожніх семи сторінок тексту? Більше того, євро фанатики, на кшталт Ферховштадта, вимагають, щоб ті жалюгідні сім сторінок стали британськими законом.

Зрозуміло, що ніякої торгівельної угоди між Британією та ЄС укладено не буде. Ні для того євроідіоти та єврофанатики ведуть переговори із Британією, аби ухвалювати якісь угоди. Засліплені страхом та ненавистю вони підуть на все, аби зруйнувати Brexit. Це єдине, що вони вміють – руйнувати та ненавидіти. Але вони програють.

Питання полягає в тому, коли британці скажуть «досить». Майже рік вони вже втратили.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.