Путін в Ірані. Зміцнення союзу перед зустріччю із Трампом

3 ноября 2017, 19:02
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
1
52

Москва та Тегеран планують зробити із Сирії свій передовий форпості із проектуванням сили на Перську Затоку, Каспійський басейн,Північну Африку, Східне Середземномор’я та,звичайно, Ізраїль.

Зустріч Трампа із Путіним у В‘єтнамі буде проходити в дуже, дуже відмінних геополітичних умовах, аніж ті, на які обидва розраховували, зустрічаючись у Гамбурзі на початку липня. Що вже достеменно зрозуміло, так це те, що у Гамбурзі Путін брехав Трампу. І Путін розраховува на дійсно інші геополітичні умови. Можливо, на такі, які є зараз? Наскільки це зрозумів Трамп після трьох місяців? Можливо, частково зрозумів.

Але, у В’єтнамі кремлівський диктатор буде брехати ще сильніше й ні на крок, ні на міліметр, не поступиться ні в чому. Зрозуміло, що Кремль не в змозі нав’язувати свої умови в Азійсько – Тихоокеанському регіоні. Стратегічна мета Кремля та союзу під його проводом – Широкий Близький Схід. Геостратегічне позиціювання США там, навіть не жахливе, воно майже катастрофічне. І Путін бажає зробити ту, майже, катастрофу тотальною. Саме це було вирішальною причиною для польоту кремлівського монстра до Тегерану, за тиждень до зустрічі із американським президентом.

Путін із тегеранськими союзниками обговорювали майбутнє Сирії. Війну у Сирії вони, фактично, виграли. Страхітливий спадок Барака Хуссейна Обами не міг не приректи розтерзану державу до поновленого панування аль-Асада. Але, вже під тотальним контролем Москви та Тегерану. За останніми даними Моссада, Іран планує розмістити на території Сирії 200 тисяч своїх бойовиків. Це в умовах санкцій з боку США. Так що ті санкції діють? А ЄС взагалі санкції проти Ірану відмінив. Це було очікувано й це справжня сучасна «євроатлантична єдність».    

Москва та Тегеран планують зробити із Сирії свій передовий форпост на Широкому Близькому Сході із проектуванням сили на Перську Затоку, Каспійський басейн,Північну Африку, Східне Середземномор’я  та,звичайно, Ізраїль. Зараз цей союз вже потужно розбалансував Раду Перської Затоки, фактично, перетягнувши на свій бік Катар. Якщо те ж саме вони зроблять із Оманом, тоді Путін та Хаменеї можуть святкувати нову стратегічну перемогу.

Що робив король Салман у Москві цілих чотири дні, до сих пір, достеменно невідомо? Та навряд чи щось таке, що могло б сприяти просуванню стратегічних цілей, які були висловлені Трампом у історичній промові в Єр-Ріяді наприкінці травня 2017 року. Всі приїзди Тіллерсона до регіону, як виглядає, робили ситуацію ще гірше. Тому тиск на Саудівську Аравію із боку союзу Путіна – Хаменеї – аль-Асада – Хезболли та Катару буде тільки посилюватися. А король Салман волав про те, що іранська ядерна угода принесе лише нові біди до регіону та далеко за його межі. Так і трапилося.

Путін, Хаменеї та Роухані під час зустрічі просто обожнювали «іранську ядерну оборудку». Абсолютно очікувано. Зараз до цього обожнювання ще й додався й реальний страх. Президент Трамп зупинився, буквально за крок, до розірвання цього страхітливого паперу. Чому він його не зробив? Це окрема розмова. Питання полягає втому, коли Трамп все ж таки його зробить і чи зробить взагалі? Це було ще одним із ключових пріоритетів під час тегеранського вояжу кремлівського монстру.

А додатково був посилений тиск на Азербайджан. Ось чому до Путіна та Роухані приєднався ще й Алієв.

Абсолютно зрозуміло, що тегеранська зустріч була виключно демонстрацією «сили та єдності» союзу Путіна – Хаменеї – аль-Асада – Хезболли перед листопадовою зустріччю першого із Трампом. Зрозуміло, що цей союз на сучасному етапі не відступить ні на крок, скоріш навпаки. А Трамп, фактично, залишився один. Для початку перемоги над цим «союзом страхіття та зла» Президент Трамп повинен зробити перший та вирішальний крок – знищити «іранську ядерну оборудку». Він це обіцяв американцям.

  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.