Каталонський путч подавлений. Іспанія в глибинній кризі

1 ноября 2017, 17:22
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
38
Каталонський путч подавлений. Іспанія в глибинній кризі

Каталонський путч подавлений, але Іспанія, майже в шоковому стані, від якого невідомо коли отямиться.

У жовтні 1934 року незалежна Каталонія проіснувала десять годин. У жовтні 2017 – трохи більше доби.

Каталонський путч подавлений, але Іспанія, майже в шоковому стані, від якого невідомо коли отямиться. Зрозуміло, що після жовтня 2017 року Іспанії вже ніколи не бути такою, якою вона була до нинішнього каталонського заколоту. Питання полягає в тому, коли може визріти новий каталонський путч? І чи новий, потенційний путч проти Іспанії може визріти тільки в Каталонії, чи також в інших іспанських областях?

Що зрозуміло єдине, так це те, що саме членство Іспанії в Європейському Союзі й призвело до сьогоднішньої іспанської драми. Але, ще більш страшнішою передумовою для цієї драми стало членство Іспанії в єврозоні. Невже після каталонського заколоту жовтня 2017-го Іспанія погодиться й далі передавати свої національні повноваження ЄС, який перебуває у коматозному стані?

А голова путчистів Карлес Пучдемон, кинувши каталонців на поталу, полетів до Брюсселю шукати порятунок в ЄС. Саме у тих, хто гранично жорстко відкинув ідею незалежної Каталонії.

Каталонський путч жовтня 2017 року готувався давно, як мінімум, сім років. У вирішальну фазу він увійшов два роки тому із апофеозом проголошення «незалежності» у напівпорожній залі каталонського парламенту вранці 27 жовтня 2017 року. Чому цей путч не був подавлений у зародку залишається загадкою і це вже, окрім істориків, нікому не цікаво.

Мадрид та уряд меншості Рахоя вагався буде довго. Скоріш за все, рішення щодо придушення заколоту було прийнято під сильним тиском іспанської армії.

Що далі? Призначені Мадридом вибори до  парламенту Каталонії ні до чого доброго не приведуть. Хто б не переміг. Шокує інше, що майже всі партії та рухи каталонських заколотників погодилися брати участь у виборах у грудні, призначених Мадридом.  Так навіщо вони влаштовували путч?

Найбільш цікаво буде, якщо путчисти переможуть у грудні. Тоді Мадрид знову відмінить незалежність? Або, вже тоді точно втрутиться армія? 

У Іспанії не так багато часу, щоб прийняти фундаментальні рішення щодо свого майбутнього. І одне із вирішальних – що робити із членством Іспанії в ЄС, який розсипається? 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.