Іспанія та Каталонія: зіткнення неминуче?

22 октября 2017, 17:54
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
1
40
Іспанія та Каталонія: зіткнення неминуче?

Каталонські сепаратисти та путчисти не відступлять. Не заради відступу та капітуляції був спланований та організований путч жовтня 2017 року.

Каталонські сепаратисти та путчисти не відступлять. Не заради відступу та капітуляції був спланований та організований путч жовтня 2017 року. Напевно, головне питання, яке повинно найбільше хвилювати Мадрид та не тільки його :«Скільки зброї на руках у сепаратистів? ». А друге питання: «Хто втрутиться у зіткнення на боці Каталонії?».

Відповідь на друге питання, напевно, одне – прийти на «допомогу» може лише Кремль. Те, що Москва стоїть за лаштунками путчу, сумнівів, майже ніяких. Іспанія – це форпост південно-західного флангу НАТО. Цього вже достатньо для втручання.

Що, правлячі кола в Москві забули про «досвід» своїх попередників, які, в лавах червоних інтернаціональних бригад, хлинули всередині 30-х минулого сторіччя встановлювати комунізм в Іспанії? Якщо через пару днів Каталонія «запалає», сучасні інтербригади прибудуть на допомогу «братньому каталонському народу». А хто допоможе Іспанії?

НАТО, найбільш потужний альянс мовчить тотально. Немовби, Іспанія не його член. Про ЄС сенсу вести мову не існує взагалі. Як я і передбачав, що після того, як ЄС стратегічно помер на українському Донбасі, треба було лише чекати, коли ЄС почне вмирати політично. Що, майже, неможливо було передбачити, що ця політична смерть ЄС буде забезпечуватися ланцюгами подій, які слідують вже без зупинки – Brexit, Іспанія, Австрія, Чехія.

У понеділок, 23 жовтня, лідер заколотників Карлос Пучдемон, майже точно, проголосить про незалежність Каталонії. Чому уряд Рахоя так довго не вводив в дію статтю 155 іспанської конституції? Питання риторичне й на даний час із дуже багатьма невідомими. Зрозуміло, що Маріано Рахой слабкий прем’єр уряду меншості. Але, тоді як такий слабкий прем’єр збирається відновлювати конституцію на території Каталонії?

Невже не зрозуміло, що путчисти виграють час для мобілізації своїх прихильників та накопичення зброї? Невже не зрозуміло, що загони Mossos d’Esquadra можуть перетворитися  на загони «каталонської самооборони»? Невже не зрозуміло, що лише активацією статті 155, та ще й в усіченому вигляді,  путч не подавити? Але ж в іспанському уряду є набагато потужніші та дієві механізми.

Іспанська армія поки що спостерігає й мовчить. Але, все йде до того, що незабаром те мовчання закінчиться. Праве крило Народної партії говорить все голосніше. Й треба пам’ятати, що ця партія має витоки із фалангістів часів Франциско Франко, який без вагань знищив червоних інтернаціоналістів, в тому числі й в Каталонії, де їх вплив тоді був в Іспанії чи найсильніший.

Якщо 23 жовтня Пучдемон оголосить про незалежність, тоді громадянського зіткнення уникнути буде вже, майже, неможливо. За наявними даними, путчисти вже готують бойовиків для захисту будинку каталонського парламенту. А Кортеси збираються проголосити про введення  в дію статті 155, та й те в урізаному вигляді, лише 27-го.

 

Невже ніхто в Іспанії не нагадає уряду, що майже 83 роки тому Каталонія оголосила про свою незалежність. Вона тривала 10 годин. Всі лідери тодішнього каталонського Женералітету були заарештовані. Франко прийшов до влади через декілька років й перетворив Іспанію у могутню та блискучу державу.

 

  

   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.