Австрія. Потужне та чергове потрясіння для ЄС

17 октября 2017, 18:01
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
1
111
Австрія. Потужне та чергове потрясіння для ЄС

Програми австрійських «народників» та «свободівців» вельми схожі. Вирішальне – вони не бачать перспектив перетворення ЄС у федеративне утворення.

Жан-Клод Юнкер наказав новообраним австрійським партіям сформувати «про-європейський уряд» . Не «про-євросоюзівський», а саме «про-європейський» уряд. Це так єврократи, євробожевільні та єврофанатики називають свій проект. Просто – Європа. І це свідчення того, в якому екстремально-панічному стані перебувають найвищі функціонери ЄС.

Було очевидно, що після Brexit на проект «Європейський Союз» чекають нові та надпотужні потрясіння. Єдине, що навряд чи хто міг передбачити, що вони хлинуть немовби лавиною – Іспанія, Австрія. Попереду – Чехія й далі. Але, ця геополітична лавина в Європі – абсолютно природна та передбачувана. Незрозуміло, в усякому випадку зараз, що виникне в Європі після сходу цієї геополітичної лавини. А готуватися до вкрай іншого геостратегічного пейзажу в Європі треба вже зараз.

Незрозумілим залишається те, чому все ж таки австрійці обрали президентом «зеленого»? Лише для того, аби, лише через декілька місяців, зробити небачений політичний поворот вправо. Поки що невідомо, чи потрапить партія австрійського президента до нового складу парламенту? Але, навіть якщо й потрапить, що вона там буде робити?

Себастьян Курц та його Народна партія стануть основою нової урядової коаліції. Успіх австрійських народників відбувся завдяки тому, що партія за вимогою Курца різко поправішала. Такий політичний та стратегічний поворот надав можливість серйозно вплинути на думки австрійців та відібрати частку голосів за рахунок традиційного електорату Партії Свободи.

Майже однозначно, що новий австрійський канцлер  Себастьян Курц сформує правлячу коаліцію та новий уряд із представниками правої  Партії Свободи. Це мандат австрійців, а його ігнорування може мати дуже сумні наслідки. Для дуже багатьох. Ось звідки коріння істерики євромаразматиків, у цілому, та Юнкера, зокрема.

Програми австрійських «народників» та «свободівців» вельми схожі. Вирішальне – вони не бачать перспектив перетворення ЄС у федеративне утворення. Це нищівний удар, як по напівбожевільним ідеям Макрона, так по таким самим ідеям Юнкера та компанії.

На наших очах виникають умови для формування нового союзу, або альянсу в Європі. Після австрійських виборів до утворення єдиного табору впритул наблизилися сама Австрія, Угорщина, Словаччина, Польща. Через декілька днів до нього, майже гарантовано, приєднається Чехія. Ситуація вимагає відповіді від Словенії та Хорватії. Так що, Трамп був провідцем, коли взяв участь у саміті «Міжмор’я» у Варшаві лише три місяці тому?  

Що ще більш вражає, так це те, що після австрійський вибрів може сформуватися союз, який може мати у своєму складі всі ті країни, що входили до Австро-Угорської імперії. Повернення історії на наших очах.

Австрії треба буде вирішити два фундаментальних питання – які мати стосунки із Німеччиною та як бути із членством у єврозоні? Після відповіді на них, стратегічна картина в Європі стале майже зрозумілою. Схоже, що за будь-якої відповіді, місця у тій новій європейській картині для Європейського Союзу просто немає. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.