Іспанія повинна бути єдиною, або її не буде взагалі

4 октября 2017, 17:45
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
30
Іспанія повинна бути єдиною, або її не буде взагалі

Перед Мадридом – простий вибір: або збереження країни, конституції та демократії, або хаос, розпад та громадянська війна.

Чому каталонські сепаратисти та екстремісти вирішили зруйнувати Іспанію саме зараз? Видається, що вони вирішили, що саме зараз і є той час, а зволікання є неприпустимим. Навряд чи «лідери» у Барселоні могли самі дійти до таких стратегічних висновків. Вони могли лише закликати каталонців роздруковувати папірці для ганебного та руйнуючого голосування на домашніх принтерах. Жодних сумнівів в тому, що каталонський путч проти Іспанії готувався дуже ретельно, давно й, також, далеко за межами Каталонії.

Час насправді обраний майже максимально вдалий. Уряд Іспанії вкрай ослаблений, він у меншості у Кортесах. Звідси й походить та невпевненість та хитання. В ЄС – повний хаос, та ЄС абсолютно не той гравець у силові ігри, які розпочалися на іспанській землі.  Те, що каталонський путч може добити ЄС остаточно – це правда. Тому Брюссель й мовчить. А ще думає про гроші, які влив у іспанські банки. А в Європі набирає потужних обертів силова політика та силова конкуренція, у яких для ЄС місця немає.

Чому мовчить НАТО – це величезне питання? Час не прийшов? А коли він прийде для НАТО? Але ж Іспанія – це оплот Альянсу на його південно-західних кордонах.

Маріано Рахой, схоже, зрозумів, що допомогти можуть лише США та Трамп. Тому й покинувши все, іспанський прем’єр полетів через Атлантику просити про таку, життєво необхідну, допомогу.  Трамп, на словах, був непохитний – Іспанія повинна бути єдиною. Які були обіцяні дієві кроки з боку Білого Дому – дуже скоро дізнаємося.

Ввечері 3 жовтня 2017 року до нації звернувся король Феліпе IV. Майже безпрецедентна дія у безпрецедентних умовах. Король був непохитний – Іспанія повинна залишитися єдиною, Каталонія вчинила конституційний злочин. Король Іспанії – це гарант суверенітету та єдності держави. Каталонські лідери пішли проти іспанської конституції, проти іспанців та проти короля. Значить, король, як виглядає, ухвалив рішення. Це рішення буде обговорюватися із прем’єром Рахоєм.

Два роки тому, коли каталонські сепаратисти та авантюристи хотіли вже було провести «референдум» про «незалежність», вони злякалися. Військові заявили, що вони не зупиняться не перед чим і надішлють до Барселони танки. Заради Іспанії, заради Конституції.

Іспанська армія має дуже потужні коріння від фалангістів. Іспанська армія несе славу розгрому «червоних інтернаціональних бригад» у 30-х роках, тим самим відкривши шлях до майбутнього процвітання Іспанії у часи Франко. Іспанська армія підтримала перехід від режиму Франко до демократії. Зараз іспанська армія може виконати свій обов’язок перед іспанським народом заради збереження вітчизни.

Перед Мадридом – простий вибір: або збереження країни, конституції та демократії, або хаос, розпад та громадянська війна. Ще є вирішальні, фундаментальні питання – навіщо Іспанія в ЄС? Навіщо Іспанія відмовилася від песо? Може ті жахливі, як виявилося, рішення й стали каталізаторами каталонського путчу? Скоріш за все, що саме так. Ось ще чому мовчить Брюссель.

Якщо сепаратисти в Каталонії візьмуться за зброю, тоді зупинитися буде дуже важко. Поки ще не пізно, Іспанія повинна подавити цей страхітливий путч. Іспанія захищає свободу, демократію та себе.  

Іспанія повинна бути єдиною, або її не буде взагалі.

 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.