Відторгнення Порошенко в США

3 октября 2017, 13:59
Владелец страницы
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
185

Справа в тому, що український Путін Порошенко є абсолютно чужорідним елементом у стратегічній конструкції нинішнього Білого Дому.

Президент США Трамп ненавидить Порошенко. І абсолютно правильно робить.

Друге їх побачення було для Порошенко ще більш страхітливим та принизливим, аніж 20-хвилинна перша, жахлива, страшна для Порошенко зустріч у Білому Домі наприкінці червня. Тоді Трамп та його команда, фактично, просто викинули українського Путіна Порошенко з Білого Дому. І теж зробили тоді абсолютно правильно.

Зараз, у Нью-Йорку, Трамп, фактично, підписав вирок «колишньому президенту» Порошенко. Справа не в тому, що адміністрація не надала озброєння в руки Порошенко. Це було очікувано та правильно. І справа не в тому, що Білий Дім Трампа не вірить у якійсь реформи з боку Порошенко та його камарильї.   Які реформи в державі, яка веде бойові дії?

Справа в тому, що український Путін Порошенко є абсолютно чужорідним елементом у стратегічній конструкції нинішнього Білого Дому.

Трамп та його команда влаштували привселюдну, годинну «екзекуцію» для Порошенко майже у річницю після того, як ще тоді кандидат в президенти США Трамп відмовився зустрічатися із Порошенко у Нью-Йорку. Трамп нічного не забув і, як виглядає, він, через рік, згадав Порошенко все.

Але, головне не це. Трамп може та має абсолютне право згадувати «колишньому президенту» Порошенко все. Головне те, що ті згадування відбувалися тоді, коли найближчий соратник Порошенко – Путін оголосив два ультиматуми – один -«український»,  другий – «північно-корейський». Саме ті два ультиматуми й стали одними із вирішальних чинників, що фундаментально вплинули на стратегічну поведінку, як Трампа, так і його команди.

Щодо «північно-корейського» ультиматуму – Трамп не підкорився. Та й той ультиматум, дійсно, не має прямого стосунку до України.

Вирішальним був другий ультиматум - -«український» і Трамп, схоже, його прийняв. Але, на своїх умовах. У тих  умовах – місця для Порошенко, як виглядає, немає.

Кремль буде робити все, аби досягнути максимального до того моменту, коли треба вирішувати долю цього, «українського» ультиматуму, який був озвучений із Китаю. Чи буде Кремль та Путін вдаватися до політично-силових радикальних кроків до власних вибрів – питання відкрите? Що абсолютно зрозуміле, так це те, що на зустрічі між Путіним та Трампом, яка, скоріш за все, відбудеться у листопаді, Путін виставить ще більш жорсткі вимоги «українського» ультиматуму. І Трамп це знає.

Основи майбутньої угоди між Трампом та Путіним щодо України вже закладені. Це й було вирішальним у краху та відторгненні «колишнього президента»  Порошенко у США. «Український вакуум» скоро почне заповнюватися. Для України залишається лише два геостратегічних варіанти.   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.