Іранська стратегічна дилема Президента Трампа

22 августа 2017, 17:55
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
25

Головний та вирішальний виклик для президента США - не божевільно-хворий режим у Пхеньяні. Вирішальний виклик для Трампа – це тегеранський режим.

Головний та вирішальний виклик для президента Сполучених Штатів - не божевільно-хворий режим у Пхеньяні, як це стверджується дуже багатьма. Вирішальний виклик для президента Трампа – це жорстокий, підступний, вкрай авторитарний та радикально-клерикальний тегеранський режим.

Ще у 2007 році, коли Іран був незрівнянно слабким за нинішнього режиму мулл, президенту Джорджу Бушу-молодшому був наданий детальний план знищення ключових об’єктів іранської ядерної програми. Тодішній американський президент вирішив не ризикувати.

Через короткий проміжок часу до влади у США прийшов Барак Хусейн Обама. Шлях до нинішнього, що посилюється з кожною годиною, домінування Ірану в регіоні Широкого Близького Сходу, був відкритий.

У травні 2009 року мільйони тегеранців на вулицях та площах іранської іранської столиці прямо зверталися до Вашингтону по допомогу, коли були сфальсифіковані президентські вибори й до влади прийшов Ахмінеджад. Барак Хуссейн Обама грав у гольф.

Через шість років, Керрі за прямим керівництвом Обами, та ще керівники з низки європейських країн, разом із Лавровим, підписали з Іраном страхітливу ядерну угоду. Після того до тегеранського режиму мулл прийшла справжня, стратегічна впевненість та хлинули десятки мільярдів доларів. Хто сумнівається в тому, що ці грандіозні суми йдуть, майже, виключно, на зміцнення дикунського тегеранського режиму, а також подальший розвиток смертельної іранської ядерної програми?

Барак Хуссейн Обама здійснював «іранську політику США» свідомо. Недарма стверджують, що Барак Обома – це комуніст, сталініст та мусульманин. Дуже можливо. А хто б з американських президентів наважився б платити викуп тегеранському режиму за американських заручників? На одному із мітингів президентської кампанії Дональд Трамп показав розміри тієї астрономічної суми, яка була виплачена іранському режиму. Ті розміри суми грошей вразили всіх – стіна заввишки у дев’ять метрів.

Дональд Трамп називав іранську ядерну оборудку «одним із найбільш страхітливих договорів в історії, які йому довелося бачити». Так чому президент Трамп не розриває цей, дійсно страхітливий договір? Чому він знову, за наполяганням радника з національної безпеки МакМастера та його співробітників, підписав квартальний звіт щодо верифікації виконання «іранських ядерних паперів»?

Кожний день зволікання робить режим тегеранських мулл сильнішим. Іран на очах стає домінантною силою в регіоні. Тегеран є однією із ключових та центральних ланок у союзі Росії – Ірану – Сирії –Хезболли та Північної Кореї. Домінування Тегерану у Сирії вже, майже, вирішальне. Роль Ірану в Іраку – майже ключова. Агресивне позиціювання тегеранського режиму в Перській Затоці змінює баланс сил дуже швидко.

І, звичайно,  ті «іранські ядерні папери» не зупинили саму іранську ядерну програму. Ядерні об’єкти у Натанзі, Фордо, Араку, Кумі функціонують та наближають безумний режим мулл до володіння ядерною зброєю.

Стверджують, що Трамп у жовтні не підпише квартальний звіт по  іранській ядерній оборудці. Це величезна надія. Якщо відбудеться саме так, тоді Сполученим Штатам треба готуватися до застосування сили по знищенню жахливої іранської ядерної програми. Дональд Трамп повинен виконати одну із ключових своїх передвиборчих обіцянок. Перемога над безумним тегеранським режимом, однозначно, відкриє шлях до грандіозної зсуву балансу сил у сучасній геостратегічній боротьбі. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.