В Польщі продовжується операція «Вісла»

22 августа 2017, 10:05
0
31

Роковини акції "Вісла" Польща відзначила продовженням злочинів, вчинених комуністами.

Як відомо, 70 років тому польський комуністичний режим за вказівкою радянського керівництва виселив близько 150 тисяч українців із земель, де вони жили віками, розсіяв їх далеко від дому, щоб вони зникли як національна спільнота. Комуністи заявляли про "легальність" своїх дій, представляли брутальну депортацію всього населення, як відплату українцям за прагнення незалежності та боротьбу УПА.

Ця «операція» начебто давно засуджена і в Польщі і в Україні. Здавалося б, минув час, коли, щоб поставити звичайний хрест над місцем упокоєння християн української національності, слід було пройти кілька кіл бюрократичного пекла, але й це не завжди вдавалося. Наші народи зі здобуттям незалежності згадували взаємні рани й гідно разом вшановували предків… Але, нажаль насправді це не так. Операція "Вісла" отримує логічне продовження – нині на цих самих землях скидають могильні хрести, знищують українські пам'ятники та плюндрують поховання, щоб стерти сліди існування українців. На відміну від випадків плюндрування польських пам'ятників в Україні, в Польщі сьогодні руйнують відкрито, ще й наголошуючи на легальності вандалізму. Польська влада оголосила законним ліквідацію слідів української присутності у Надсянні (Лемківщині, Холмщині). Знищення 26 квітня пам'ятника УПА на цвинтарі в Грушовичах біля Перемишля оголошено "першим легальним демонтажем нелегального пам'ятника". Війт села заявив, що "не боїмося наслідків цієї акції з української сторони". Міг би сказати й відвертіше – "очікуємо на заслужене заохочення з російської сторони".

Так не засуджений злочин комуністів – акція "Вісла" – надихає нове покоління шовіністів.

Така ситуація потребує міттєвого втручання і МЗС України, і керівництва країни, і кожного пересічного громадянина.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: Украина,Польша,операция Висла
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.