Трамп та Білий Дім на стратегічному роздоріжжі. Вихід – удари по Ірану

31 июля 2017, 17:54
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
1
28
Трамп та Білий Дім на стратегічному роздоріжжі. Вихід – удари по Ірану

Президент Трамп повинен ухвалити рішення. Відтермінування буде робити ситуацію все більш складною, а ухвалення рішення на більш пізній стадії приведе лише до потенційно більших жертв.

Одночасно перед Дональдом Трампом та його адміністрацією постали чотири геостратегічних виклики, які, фактично, неможливо роз’єднати один від одного. Це – відкрита агресивна, силова політика Росії, божевілля у Сирії, маніакально-деспотичний режим у Північній Кореї та жорстокий, та абсолютно підступний, режим в Ірані.

Для мене вже не існує, як і не існувало до цього часу, сумнівів, що режим мулл в Ірані – це той напрямок головного, на даний момент, удару, який зможе неймовірно похитнути, якщо не знищити, безумну вісь зла, найбільш страхітливий союз сьогодення – союз Москви, Тегерану, Дамаску, Пхеньяна. Майже впритул, до цього союзу зараз наблизилися Катар, Туреччина та Венесуела.

Ще у 2007 році, адміністрації Джорджа Буша-молодшого настійливо та вірно пропонували нанести військові удари по головним іранським об’єктам, які визначалися, як ключові в іранській ядерній програмі. Заклики були проігноровані і, а в результаті, до влади в Ірані прийшов президент Ахмінеджад, а в США – Барак Хуссейн Обама.

Паралельно та одночасно , починаючи з 2009 року, в Ірані неймовірними темпами була прискорена національна ядерна програма, а банда Обами, абсолютно свідомо та спрямовано, почала шукати шляхи до умиротворення страхітливого режиму мулл. Все це призвело лише до двох жахливих наслідків.

Наслідок перший – у 2015 році банда Обами-Байдена-Керрі наполягла на укладанні абсолютно ідіотської та страхітливої «ядерної угоди» із Тегераном.

Наслідок другий – як результат, Іран, досягнувши нечуваної перемоги, майже, миттєво перетворився у ключового гравця в регіоні, а його вплив почав швидко розповсюджуватися далеко за межі Широкого Близького Сходу.

Основні напрямки індивідуальних дій Тегерану, а також дій в рамках утвореного союзу, спрямовані на – Сирію, де перемога цього союзу вже, майже, забезпечена; Перську Затоку, де після рішень Катару, цей союз, також неймовірно змістив баланс сил на свою користь; Ізраїль, щоб максимально залякати та ізолювати єврейську державу; Афганістан, щоб досягти максимальний переваг у цій країні; Іраку, аби закріпити там своє лідируюче позиціювання; Північну Корею, аби зберігати безумний режим Ина  та змушувати його до виконання необхідних дій.

Цього переліку достатньо, аби Дональд Трамп почав приймати рішення. Але ж на протязі цілої передвиборчої кампанії Дональд Трамп однозначно заявляв, що Іран – це одна із вирішальних загроз для США, а іранська ядерна угода – це один із найстрахітливіших договорів, які він колись бачив. Правильно говорив. Зараз – настав час діяти.

І треба зрозуміти, що одними санкціями тегеранський режим мулл вже не зупинити. Руками банди  Обами-Байдена-Керрі, керуючись тим мерзотним ядерним папером, до Ірану хлинули сотні мільярдів доларів, що неймовірно зміцнили режим мулл. Барак Хуссейн Обама знав, що робив.

Іранська ядерна програма, як продовжувалася, так і продовжується. Іран запускає балістичні ракети, які здатні нести ядерну зброю. Посилення Тегерану у Перській Затоці відбувається вкрай швидкими темпами. Тегеран вже, майже, нічого не боїться, провокуючи кораблі американського 5-го флоту, що базується у Бахрейні.

Президент Трамп повинен ухвалити рішення. Відтермінування буде робити ситуацію все більш складною, а ухвалення рішення на більш пізній стадії приведе лише до потенційно більших жертв.

Іранські ядерні об’єкти у Фордо, Кумі, Араку, Натанці повинні бути знищені. Для цього повинна бути застосована важка бомбардувальна авіація, а кількість атакуючих хвиль повинна бути не менш трьох. На іранську територію повинні бути висаджені американські сили спеціального призначення. Всі дії Ірану у Перській Затоці повинні бути заблоковані. Це мінімально необхідний перелік дій, що вимагаються.

І це, неодмінно, стане початком  виходу із  стратегічного роздоріжжя.     

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.