Польща все більше віддаляється від України?!

3 ноября 2016, 14:37
0
85

Українська влада не вчиться на власних помилках і повторює їх і далі - ті самі, що призвели до поширення антиукраїнських і проросійських настроїв у Словаччині й Чехії зараз спостерігаються і з Польщею

Українська влада не вчиться на власних помилках і повторює їх і далі - ті самі, що призвели до поширення антиукраїнських і проросійських настроїв у Словаччині й Чехії зараз спостерігаються і з Польщею.

Країна, яка до останнього часу залишалась як не найбільшим (поруч із Литвою) адвокатом України в Європі змінюється на очах. Все в минулому – і вуличні акції солідарності з Майданом, і збір ліків та теплих речей, польські прапори на Майдані і тверда політика польського керівництва у відповідь на російську агресію. Зараз серед польської спільноти тільки 20–30% поляків є відданими прихильниками України і активно її підтримують проти 70% несолідарних з Україною поляків, серед яких помітну групу (10-15%) становлять люди з відверто антиукраїнськими переконаннями. І той факт, що Україну підтримує польська політична та інтелектуальна еліта не повинен заспокоювати.

І справа не тільки в російській пропаганді і Путіні, які якраз не можуть розраховувати на симпатії пересічного поляка. Проблема у цілковитій відсутності регіональної транскордонної політики, внаслідок чого поляки дедалі частіше вживають такі означення України, як дикий край або третій світ. І що найгірше - об'єктивно важко це заперечувати.

Попереду парламентські вибори, і антиукраїнські погляди висловлюють навіть політики й прихильники двох загалом проукраїнських партій - «Громадянська платформа» і «Закон і справедливість», а також деякі чиновники польської адміністрації. Саме тому польський уряд і президент на словах дуже проукраїнські, проте державна адміністрація - вже не зовсім, прикладом чого є прикрі ситуації при видачі польської візи, гальмування важливих з погляду польсько-українських відносин рішень щодо відкриття нових пунктів пропуску. На настрої цієї великої групи «поміркованих україноскептиків» впливає те, що вони побачили на власні очі під час першої (і часто останньої) подорожі до України або (частіше) прочитали, побачили на YouTube чи почули від знайомих. Усе це не додає Україні позитивного іміджу. Найпоказовішим прикладом є ставлення до України і українців мешканців прикордонного Перемишля, які знають нашу країну не з телевізійних новин і пісень про Майдан, а з власного щоденного досвіду. Їхнє ставлення можна описати як автентична й сильна неповага до українського суспільства, яка асоціюється з контрабандистами, нелегалами і людьми, які втратили залишки власної гідності. Саме таких людей вони зустрічають на вулицях свого міста або на недалекому кордоні. Таких багато біля перемишльського вокзалу, і саме вони тут є обличчям України. Україна асоціюється у мешканців Перемишля також із митниками, котрі навіть не приховують, як заробили на свої чудові хатинки й розкішні авто, якими приїжджають сюди на закупи. Недобре вони говорять і про дрібних контрабандистів з України. І ця спіраль ненависті й зверхності тільки накручується. І річ не тільки в контрабанді чи в тому, що ці люди безробітні й незаможні, а в неадекватній поведінці цих людей, яка залежить тільки від них і яку ніяк не можна списати на бідність. Через це й формується у Перемишлі негативний стереотип усієї України. І не тільки в Перемишлі - в інших містах поблизу кордону (Ярославі, Пшеворську), східній половині Люблінщини і Підкарпаття - схожі настрої, хоч і не так радикально виражені.

Отже, для поляків існують дві України. Одна - це ідеали Майдану, європейські Львів і Київ, улюблена українська література, престижні польсько-українські конференції, виступи політиків. І друга - країна смердючих контрабандистів і корумпованих митників. І перша Україна не помічає цієї другої, не розуміє її проблем, не робить нічого, щоб розв'язати наявні соціальні проблеми.

Прикро, але для більшості поляків Помаранчева революція, Євромайдан, Небесна сотня, АТО - це десь далеко. А тут, за десять кілометрів від Перемишля, нічого не змінюється. Були Кучма, Ющенко, Янукович, Порошенко - а в Мостиському районі як працювали корумповані митники, так і працюють, а місцеві села анітрохи не наближаються до європейських стандартів. Навіть маршрутки розвалені й переповнені, так само як за Кучми, Ющенко та Януковича. То як можна поважати такого сусіда?

Поляки це бачать і роблять відповідні висновки, нажаль не на нашу користь.

Українська влада теоретично усвідомлює необхідність протидіяти негативним щодо України настроям у світі, але за власним бажанням програє інформаційну війну в Польщі.

І це прикро…


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: ФСБ,Росія,Польща,Україна,інформаційна війна,робота за кордоном,спецслужби,інформаційна безпека
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.