Чи відрубають Олегу Тягнибоку руку?

20 ноября 2013, 10:38
Владелец страницы
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
187

Партія "Свобода" незграбно реагує на провокації

Скандал навколо членства в КПРС  народного депутата від "Свободи" Ірини Фаріон з "фейсбучно-блогового" обговорення окремими маргіналами раптом матеріалізувався на шпальтах та інтернет-сторінках топових ЗМІ. Зокрема, днями "Українська правда" опублікувала протоколи засідань парткому Львівського державного університету ім. І. Франка, а також засідань комітету комсомолу цього вишу, що підтверджують членство пані Фаріон у Компартії Радянського Союзу.
"Документи містять протоколи засідань комітету комсомолу ЛДУ ім. І.Франка, серед яких – протокол №10 засідання 10 березня 1987 року. Третім питанням порядку денного цього засідання було "Про надання характеристики-рекомендації для вступу кандидатом в члени КПРС тов. Фаріон І.Д.". Надання відповідної характеристики-рекомендації, як свідчить протокол, учасники засідання підтримали одноголосно. Поміж іншим, в протоколі вказано, що Ірина Фаріон була членом ВЛКСМ з вересня 1978 року.
Також справа містить і саму характеристику-рекомендацію, підписану тодішнім секретарем комсомолу комітету ЛДУ Степаном Кубівим (народний депутат від "Батьківщини", пройшов за партійним списком). Помітним в цій характеристиці є місце, в якому йдеться про те, що Фаріон заохочувала вивчення російської мови іноземними студентами", -- йдеться в публікації УП. Серед документів є й протокол засідання парткому ЛДУ ім. І. Франка від 3 квітня 1987 року. У порядку денному цього засідання стоїть питання про прийом  Ірини Фаріон кандидатом в члени КПРС. "Позитивне рішення прийняли одноголосно", -- зазначає видання.
Зараз ми поки що залишимо за дужками той фаакт, що рекомендація Фаріон була підписана нинішнім нардепом від "Батьківщини" Степаном Кубівим, який цілком випадково міг підкинути "ньюз" маргінальним журналістам типу Чаленко і Шеляженко. Ми в це не віримо -- адже дружба "Батьківщини" і "Свободи" зараз щира і міцна, як ніколи.
Цікавить інше -- незграбна реакція представників "Свободи" на запущену провокацію опонентів, хто б ними не був. Спочатку пані Фаріон, замість того, щоб спокійно визнати своє членство в КПРС (в якому нічого "такого" по-суті немає) багато разів хамила журналістам, які абсолютно не були замішані в провокації, а змушені були тільки брати у депутатки коментарі. Трохи згодом вона самаа вирішила винести скандал з містечкового галичанського інформпростору на загальноукраїнський рівень, опублікувавши феєричну заяву на партійному сайті. Ми не відмовимо собі в задоволенні процитувати цей, безумовно, визначний документ майже повністю.
"Мають роботу свободоненависники з медведчуківсько-промосковських та антинаціоналістичних сайтів знайти скалку в оці Ірини Фаріон. Колоди ж бо під своїми ногами не бачать. Начебто була я членом КПРС. Кажу вам, плебеї і лакеї, московські прихвосні, регіональні найманці, від кіпіянських до монтянсько-шельмо-мокрицьких – НІ. Тим, за кого ви мене намагаєтеся видавати, – ніколи не була. Вільні і світлі люди розуміють, що це лиш ще одна безсила, тому така нікчемна боротьба з націоналістичною "Свободою", що є єдиною загрозою у сучасному політикумі на шляху знищення україноцентричних цінностей та убивчої світової глобалізації, -- пише Ірина Фаріон на сайті. -- Щиро вдячна вам, плебеї, що навіть таким способом надихаєте на боротьбу і водночас викриваєте свою вихолощену і зігнилу сутність. Не перед вами мені звітувати, а активно своїми ділами вас знищувати. Саме це і спонукає вас до мусування цієї комічної теми. "Свобода" ж натомість тріюмфально крокуватиме країною разом із мільйонами наших однодухів. Власне, переповнені, пасіонарні зали на зустрічах зі мною по всій Україні, безпрецедентні способи їх зірвати і повна поразка влади у цьому породжують цю політиканську метушню з дуже промовистою автурою та інтернет-виданнями, що на ні що інше не здатні. Писаки, ваші пера стають отруйними стрілами винятково проти вас самих. Дякую за натхнення".
Нічого не нагадує стилістика заяви? Коментарі тут, як кажуть, зайві.
Сьогодні ж Олег Тягнибок нарешті спробував втрутитися в ситуацію і якось загасити конфлікт. І знову ж таки: замість того, щоб спокійно заявити, що членство Фаріон в КПРС -- це не зрада інтересів українського народу, а об'єктивна реальність часів СРСР, лідер "Свободи" звинуватив у спробах дискредитації Фаріон владу (чому б чесно не сказати, що якщо замовник влада, то діє вона руками "Батьківщини"?) та порівняв її з... Ангелою Меркель. 
"Істерія навколо ймовірного членства Фаріон у КПРС – це замовлення влади, яка апробує нову політтехнологію, -- переконаний лідер націоналістів. -- Тепер на наших очах вилуплюється свіжий феномен доби – така ж вибіркова "люстрація". І знову ж таки – як інструмент розправи над політичними противниками". 
Тягнибок розповів, що про партійне минуле у Фаріон не запитував, і запитувати не планує. "Одразу скажу: я не питав Ірину, коли особисто приймав її у "Свободу", чи вступала вона коли-небудь у КПСС. І зараз, через десятиліття спільної боротьби, на догоду новоспеченим "люстраторам" тим більше допитувати не збираюся", - заявив він.
Олег Ярославович також нагадав, що він розробив проект закону про люстрацію. У ньому націоналісти виокремили кілька категорій людей, які підлягають люстрації. "Під тимчасову заборону обіймати посади в об'єктах люстрації підпадають особи, які до 01.01.1992 року працювали на керівних посадах у Комуністичній партії Совєцького Союзу, КГБ СССР, або свідомо (в т. ч. таємно) співпрацювали з органами державної безпеки СССР, або брали участь у переслідуваннях громадян СССР, - розповів Тягнибок. -- Але при чому тут Ірина Фаріон? Даю руку на відруб, що вона під жоден із цих критеріїв не підпадає. У противному випадку – це було б відомо й без будь-яких паперів з архіву".
Ми також даємо "руку на відруб", що подібна реакція "свободівців" на елементарні провокації банально призведе до втрати електорату. А підбере цей електорат зовсім не влада та Партія регіонів, за яку на Галичині ніколи не проголосують, а "щирі друзі" з опозиції.
Отака от фігня, малята.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.