Смертельна гра з Іраном

14 ноября 2013, 14:30
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
148
Смертельна гра з Іраном

Ізраїль розуміє, що атакувати потрібно, бо може бути пізно. Але виграти без підтримки США буде неймовірно складно, якщо можливо взагалі. Підтримки США не буде. Висновок – атакувати та перемагати.

Іран відверто обдурював весь світ, як мінімум, з 2006 року. Тепер, відчувши неймовірну слабкість Заходу, яка, в першу та головну чергу, походить від Вашингтону, Тегеран перейшов у відкритий наступ, майже нічим не ризикуючи, але бажаючи виграти майже все.  Нові «помірковано-ліберальні» лідери Ірану знали, що перед ними не Рейган, а Обама й не Тетчер, а Ештон.

В угоді містилися чотири основні положення.

Перше. Іран погоджувався на інспектування своїх ядерних потужностей в рамках стандартної угоди з МАГАТЕ. Фактично, в рамках такої угоди Іран міг майже безперешкодно продовжувати розвиток ядерної програми, вибірково дозволяючи зовнішні інспекції. Тільки після зриву переговорів 10 листопада, Тегеран миттєво підписав «Додатковий протокол», який дозволяє широкі перевірки та інспекції, але поки що не ратифікував його. Тому, Захід повинен наполягати на ратифікації та повній імплементації «Додаткового протоколу».

Друге. Зупинка збагачування урану до середнього рівня, тобто до 20 % та його конвертація  у тверду форму із збереженням на ядерній установці. Йдеться про вже збагачені 185,5 кілограми. Але, такий підхід може повністю дозволити Тегерану зробити зворотню конвертацію.

В угоді ані слова не йшлося про 6 774 кілограми низько - збагачуваного урану. При цьому, як і середньо-збагачений, так і низько-збагачений уран – це прямий шлях до вироблення урану з рівнем 90 % збагачення, необхідного для атомної бомби. Більше того, низько - збагачений уран може бути доведений до середньо-збагаченого, за оцінками спеціалістів, на протязі тижнів.

В угоді немає жодного слова, що будь-які запаси повинні бути під жорстким наглядом вивезені з території Ірану.

Третє. Іран повинен обмежити кількість центрифуг для збагачення урану так званого першого покоління та зупинити встановлення більш сучасних центрифуг другого покоління.

Зараз Іран має у своєму розпорядження приблизно 19 тисяч центрифуг, головним чином, на ядерному комплексі у Натанзі. Таємний комбінат у Фордо має приблизно 2 700 центрифуг першого покоління.  Жодних гарантій, що ядерна програма буде зупинена на цих комплексах, не існує.  Абсолютно зрозуміло, що ці комплекси, а також комбінат в Есфахані повинні припинити роботи з ядерного виробництва та бути закриті.

Четверте. Іран повинен тимчасово відкласти запуск реактору на важкій воді з виробництва плутонію.  Текст угоди не містить жодного слова про безумовну необхідність закриття комплексі в Араку, де розташований цей реактор. Також ані слова про комплекс на легкій воді в Бушері.

Всі чотири положення – індульгенція для Ірану, яка базується на абсолютно хибних припущеннях, що режим мулл стане прихильнішим. Все буде навпаки.

Це блискуче зрозуміли у Франції та Ізраїлі. На їх боці й Конгрес США.

Позиція Парижу ввела в стан майже шоку багатьох в Європі, хто домагався та продовжує домагатися принизливої угоди з урядом фанатиків.

Бен’ямін Нетаньяху з виправданою люттю відкинув план. В аеропорту Бен-Гуріон, коли ізраїльській прем’єр жорстко пояснював, чого може коштувати та угода, секретар Керрі навіть не посмів потрапити в об’єктиви телекамер.

Ізраїльські військові, в переважній кількості, закликають до удару по цілям в Ірані.

Ізраїль розуміє, що атакувати потрібно, бо може бути пізно. Але виграти без підтримки США буде неймовірно складно, якщо можливо взагалі. Підтримки США не буде. Висновок – атакувати та перемагати.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.