Злет і падіння могутньої держави

6 ноября 2013, 11:03
0
242
Злет і падіння могутньої держави

Коли світові щось потрібно - він це створює. У IX ст. йому потрібна була нова велична держава, якою судилося стати Київській Русі.

На той час (ІХ ст.) світові потрібна була ще одна велика держава. Нею судилося стати Київській Русі, яка об’єднала під своїм крилом східно-слов’янські племена. Хоча Русь і проіснувала відносно недовго (менше 400 р.), проте і за такий короткий час вона змогла завоювати собі авторитет і стати новатором у багатьох галузях.

 Життя цієї могутньої держави умовно можна поділити на три етапи.

1. Етап швидкого зростання. Цей період займає близько століття — з 882 року, коли на престол у Києві сів Олег, до смерті Святослава I Хороброго 972 року. Завдяки продуманій зовнішній і внутрішній політиці, професіоналізму князів, хоробрості полководців протягом цього етапу було підкорено сусідні східнослов'янські племена і, як наслідок, утворено колосальних розмірів господарське й політичне об'єднання, здатне протистояти будь-якому супернику у цьому регіоні.

2. Другий етап – етап зміцнення власних завоювань, політичної могутності і стабільності, розквіту економіки та культури. Він припадає на той час, коли престол займали спочатку Володимир I Великого (980–1015 рр.), а потім Ярослав I Мудрого (1034–1054 рр.). Якщо основним для попереднього періоду був зовнішній розвиток, то даний період характеризується стрімкими внутрішніми змінами. Не можна не згадати про впровадження християнства, яке мало  значний вплив на політичне і культурне життя держави, а також вироблено кодекс законів.

3. Третій етап нероздільно пов’язаний із безкінечними руйнівними чварами між князями, що мали руйнівний вплив на державу, нависанням загрози нападів кочових племен та застоєм у економіці. Цей фатальний для Русі період розпочинається після смерті Ярослава I Мудрого 1054 року. Спочатку, коли на престолі знаходяться Володимир II Мономах (1113–1125 рр.), а згодом його син Мстислав I Великий (1125–1132 рр.) у Київської Русі все ще є перспективи у подальшому розвитку, проте зі смертю останнього вони розсіюються, як дим. Суздальський князь Андрій Боголюбський 1169 року захоплює та розорює Київ, зменшивши цим самим політичне й економічне значення Русі. Монгольська навала на Русь 1237–1241 рр. і руйнування Києва 1240 року стали останніми краплями. Могутня держава Київська Русь зникає із політичної карти світу.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.