Поле для знаходження компромісу радикально звузилося

31 октября 2013, 19:23
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
171

Кокс і Квасьнєвський запропонували останній варіант вирішення «питання Тимошенко»

Отже, сьогодні завершився черговий візит в Україну спецпредставників Європарламенту Патріка Кокса і Олександра Квасьнєвського. Після чергових відвідин Юлії Тимошенко європейські політики розіслали в ЗМІ свою заяву, в якій вказують на те, що найкращим варіантом вирішення проблеми «вибіркового правосуддя», тобто «питання Тимошенко», було б прийняття в парламенті законопроекту позафракційної депутатки Анжеліки Лабунської.

"Наша місія вивчила всі законопроекти з лікування засуджених за кордоном. Ми дійшли висновку, що законопроект Лабунської являє собою кращу основу, на якій слід створювати та шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями", - сказано в заяві.

Спостерігачі вивчили всі законопроекти з приводу лікування засуджених осіб за кордоном і звернулися з проханням до українських політиків докласти максимум зусиль для того, щоб вирішити це термінове питання, "якомога швидше".

"Ми закликаємо і проурядові, і опозиційні партії у Верховній Раді докласти всіх зусиль для досягнення консенсусу щодо подальших законодавчих кроків і зробити це якомога швидше", -- резюмують вони в документі.

Як відомо, законопроект пані Лабунської дозволяє виїзд на лікування закордон тих засуджених, які проходили стаціонарне лікування протягом як мінімум року, якщо воно не призвело до одужання. В кожному конкретному випадку виїзд закордон дає суд на підставі довідки від пенітенціарної служби. При цьому судимість з людини не знімається, але вона звільняється від відбуття покарання за станом здоров*я.

Цікава деталь: в заяві Кокса і Квасьнєвського йдеться про те, що законопроект може стати основою для виходу з глухого куту. Це означає, що його можуть і, очевидно, будуть доробляти. Чи не означає це, що представники опозиції знову внесуть до документу правки, які, апріорі, зроблять з законопроекту документ, за який провладна більшість ні за яких умов голосувати не буде? Чи не зробить провладна більшість те саме – після чого голосувати за законопроект не буде вже й опозиція?

Відповідь на це питання почуємо незабаром – документ в будь-якому випадку має бути прийнятий наступного тижня хоча б у першому читанні. А поки що є інша відповідь на зовсім інше питання: як і передбачалося, «проблема вибіркового правосуддя» з подачі спецпредставників ЄП вирішується не менш вибірковим правосуддям та законодавством. З такими підходами до євроінтеграції, як кажуть непопулярні нині росіяни, «далєко пайдьом».

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.