Томенко пішов проти волі Тимошенко

18 сентября 2013, 08:48
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
148

Видні "бютівці" переорієнтовуються на партію "УДАР"

У своєму «програмному» інтерв’ю на УП Юлія Тимошенко вкотре спробувала обгрунтувати власну тезу щодо небажаності висування єдиного кандидата від опозиції в першому турі президентських виборів. Вибачте, в цитаті ЮВТ багато букв, але їх могло бути ще більше :)  

«Хто саме повинен стати єдиним кандидатом від усіх опозиційних сил на наступних президентських виборах? На мій погляд, відповідь очевидна – той з опозиціонерів, хто переможе всіх інших в першому турі. Це чесно, прозоро, демократично. Це є єдиний можливий всенародний праймеріз.

Я противник висунення єдиного кандидата в президенти України від опозиції в першому турі виборів. Демократична опозиція не має права програвати наступні президентські вибори — це неприпустимо. У той же час і режим навіть не допускає думки про свій відхід від влади, бо сприймає це як свою фізичну смерть.

Наступні президентські вибори будуть найжорстокішими та найбруднішими за всю історію незалежної України, і різниця між учасниками другого туру буде складати лічені голоси. Помилки з нашого боку недопустимі.

Саме тому я вважаю, що ключовою стратегією майбутніх виборів є забезпечення максимальної демобілізації виборців Януковича та в той же час гарантування радикальної мобілізації всіх прихильників демократичних сил.

Я наполягаю на тому, що висунення єдиного кандидата від опозиції вже в першому турі повністю зламає цю переможну стратегію та забезпечить обрання Януковича на другий термін. 

 

Говорячи про «всенародний праймеріз» опозиціонерів в першому турі, Юлія Тимошенко ніби заочно дискутує з Віталієм Кличко, який, як відомо, наполягає на проведенні такого «праймеріз» перед виборами. Отже – опонент (Кличко) повалений, а на користь ідеї про багатоколонний похід на вибори доведено залізобетонні, здавалося б, аргументи.

Вся фракція «Батьківщина», почувши публічну думку свого лідера, повинна б «зціпити зуби» та взятися до роботи. Що ж ми бачимо натомість?


Пресс-служба Миколи Томенка розповсюджує сьогодні заяву свого шефа, який, фактично, публічно виступає проти лідера партії. Цитуємо заяву повністю:

«Бютівець Микола Томенко вважає, що якщо не буде єдиного кандидата на майбутніх президентських виборах, на вибори можуть піти і десять кандидатів від опозиції.

Так він прокоментував дискусії навколо кількості опозиційних кандидатів у президенти у першому турі виборчої кампанії 2015 р, передає його прес-служба.

На його думку, багато політиків і експертів не враховують кількох ключових факторів.

"По-перше, не можна визначати виборчою аксіомою те, що за будь-яких обставин у другий тур потрапить кандидат від "УДАРу", "Батьківщини" або "Свободи"", - вважає опозиціонер.

"При максимальному залученні так званих опозиційних кандидатів, при задіянні адмінресурсу та відвертого фальшування результатів, у другому турі може опинитися "дуже опозиційний" Петро Симоненко чи будь-який інший, бажаний для влади кандидат", – застерігає Томенко.

По-друге, на його переконання, не можна "призначити" лише трьох справжніх опозиційних кандидатів від "Батьківщини", "УДАРу" та "Свободи".

"Цілком очевидно, що на такий статус претендуватиме до десяти осіб. Причому, головним аргументом до їх висування буде відсутність єдиного кандидата від опозиції", – вважає політик.

Альтернатива, на його думку, така: або йти у перший тур усім опозиційним кандидатам, сподіватися на щасливий перебіг президентської кампанії та спробувати сконсолідуватися у тритижневий термін між першим і другим туром виборів.

Або він пропонує визначити правила поведінки у період виборчої кампанії, вже назвавши перед першим туром єдиного кандидата від опозиції».

 

Зауважимо, пан Томенко сказав це не відмахуючись від набридливих журналістів у кулуарах парламенту, а спеціально викликав до себе прес-службу, якій надиктував текст і дав завдання його розповсюдити. Невже знаний політолог не розуміє, що подібні сперечання з думкою лідера допустимі у вузьких колах фракції, за пивом, на відпочинку, але в жодному разі недопустимі в публічній сфері?

Чи може праві ті експерти, що вказують на суттєві проблеми Томенка у власній фракції і його поступову переорієнтацію на іншого лідера опозиції? Того, хто не припиняє говорити про праймеріз? :)

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.