Чому промовчала Юля?

21 августа 2013, 08:36
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
199
Чому промовчала Юля?

Голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко проігнорувала "митну війну" Росії з Україною

Отже, у "митній війні", направленій на недопущення підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, настало тимчасове перемир'я. 

Митна служба Росії повернулася до штатного розмитнення українських товарів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Міністерства доходів і зборів.

Уточнюється, що Міндоходів і Федеральна митна служба Росії провели переговори 19 серпня 2013 року.

"У ході переговорів російська сторона запевнила, що станом на сьогодні додаткові процедури митного контролю по відношенню до українських товарів не застосовуються, товари українських підприємств перетинають російську митницю в штатному режимі... Гострота проблемної ситуації знята", - повідомили в прес-службі.

За інформацією відомства, була досягнута принципова домовленість, що "головним ключовим інструментарієм для врегулювання і недопущення подібних ситуацій надалі стане активізація обміну інформацією між митними органами двох країн, проведення двосторонніх консультацій, вироблення спільних підходів, особливо в тих моментах, коли зачіпаються інтереси українських і російських компаній".

Нагадаємо, публічно "митна війна" тривала з 14 серпня, хоча, за деякими даними розпочалася значно раніше. За цей час жорстко висловити свою позицію щодо явно недружніх дій Росії встигли всі -- представники партії "УДАР", "Батьківщини", "Свободи", Партії регіонів, колишні президенти, лідери громадських організацій, журналісти, топ-блогери, представники Євросоюзу та США. Всіх цих - малосхожих між собою людей - об'єднувало одне -- засудження дій Володимира Путіна та несприйняття його методів "примушення до Митного союзу".

Жодним словом не прокоментувала "митну війну" тільки справжній, якщо вірити її соратникам, лідер опозиції Юлія Тимошенко, яку до того ж з'їзд партії "Батьківщина" нещодавно висунув й кандидатом в президенти.
Чому Юля мовчить?
Зрозуміло, що засоби комунікації з засудженим екс-прем'єром значно ускладнені, але я певен, що за тиждень її кілька разів відвідали адвокати, які могли б передати на волю думку ЮВТ про те, що діється. Зрозуміло, що Тимошенко не зобов'язана коментувати все, що завгодно, але митна війна -- це зовсім не "все, що завгодно". Зрештою, за час свого ув'язнення пані Тимошенко коментувала і менш значимі речі.

Одні недоброзичливці при поясненні цієї ситуації натякають на давні партнерські (або навіть дружні) зв'язки Юлії Володимирівни з представником Путіна в Україні Віктором Медведчуком. І згадують, як ще кілька років тому, перед президентськими виборами, за його безпосередньої участі мало не стався сценарій внесення змін до Конституції (з обранням президента в парламенті) і створення "надширокої коаліції" БЮТ-ПР, коли Янукович став би маріонеточним президентом, обраним депутатами, а Тимошенко -- канцлером.
Інші недоброзичливці вказують на не менш дружні стосунки Тимошенко з Володимиром Путіним і прямо натякають на те, що без подібної дружби кабальний газовий контракт, за який, власне, зараз і сидить ЮВТ, ніколи б не було підписано.

Невідомо, яка з версій недоброзичливців ближча до істини, але факт залишається фактом -- під час безпрецедентної митної війни Росії з Україною з вуст Тимошенко про це -- ні слова. Але, якщо вона мовчатиме і далі, то правими виявляться і ті, і ті...
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: опозиція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.