Реальність і перспективи

6 мая 2013, 19:52
0
364

Я був і залишаюся прихильником збереження за народом України його невід'ємного прав на думку, проти всяких революційних закликів, обливання брудом тієї чи іншої влади, офіційно обраної і визнаною у Св

У коментарях на мої статті в кінці квітня 2013 р. з боку А.Степаненко (коментатор на сторінках «korrespondent.net»), було висловлено побажання ознайомитися з моєю передвиборчою програмою, як кандидата в депутати ВР України на виборах, що пройшли в кінці жовтня 2012, так як програма, на його думку, пройшла непоміченою та що пройшли в кінці жовтня 2012, т.к. програма, за його зауваженням, пройшла непоміченою і було поставлено питання щодо мого української мови.

    Шановний пан А.Степаненко!

Я буду перераховувати питання, які піднімаю в такій послідовності, як Ви перераховуєте в більшості Ваших коментарій, для порозуміння точок зору .

1) Державною мовою, володію в межах необхідних для спілкування та виконання своїх професійних обов’язків адвоката. Спілкуюся обома мовами, тому що - по-перше: моя професія захист прав людини – я адвокат, по-друге: до 1990 р. більшість спілкується на російській мові, я маю ще одну вищу освіту – економічну, закінчив Національну академій управління, по-третє: я майстер спорту з водного поло. Ось такі справи.

2) Повний текст моєї передвиборчої програми легко можна знайти на сайті ЦВК. Я балотувався до ВР як самовисуванець, незалежно від того, що є членом Народної партії України і ніколи цього не приховував. Партія, яка пальцем не поворушила, щоб підтримати мене на виборах. Але партії створюються, реєструються, трансформуються, переформатуються, розпадаються, зникають. Це життя. Члени будь-якої партії мають право на думку, на пропозиції, щодо програми і т.д. Особисто я, виходив і виходжу, з позиції, яку користь та чи інша програма може принести народу України, а народ оцінить цю програму на виборах. Я був і залишаюся прихильником збереження за народом України його невід'ємного прав на думку, проти всяких революційних закликів, обливання брудом тієї чи іншої влади, офіційно обраної і визнаною у Світі. Обливаючи брудом визнану у Світі владу країни, громадянство якої маєш, ти дискредитуєш і себе і свою країну, так не слід дивуватися реакції інших на такий стан справ, незалежно від того хто сьогодні при владі, а хто в опозиції. Але я не самаритянин, просто я за конструктивне обговорення будь-яких питань, без балаканини, з акцентом на реальність і перспективу і це те, що мені сподобалось у текстах коментарів А.Степаненко.

3) Але, від Вашої досить активної, а в деяких випадках агресивної участі у діалогах в Інтернеті на сторінках  «korrespondent.net» складається  два  різні враження: по-перше, що Ви досить освічена і незалежна людина, з багатим життєвим досвідом, по-друге, з окремих Ваших виразів і висловлювань, це те, що, ймовірно, у Вас були свого часу проблеми у відносинах з Радянською владою, так як у лексиці, є вирази, які скоріше властиві людині, що пройшла через табори для політичних в'язнів, що, враховуючи Ваш вік, теж можливо? Заздалегідь прошу вибачити, це не твердження, це припущення. Так хто ж Ви, пан А.Степаненко?

     А зараз, стосовно Ваших коментарів, які я передруковую Вашою лексикою, в яких Ви зазначаєте :

4) «….- я особисто дотримуюся теорії можливості формування нації». Можливо, Ви мали на увазі «….можливості формування єдності народу» - тоді я цілком підтримую, тому що не вбачаю можливості перетворення румуна, угорця, татарина або іншого представника тієї чи іншої національності у щирого українця.

5) «Аксіома, що капітал любить тишу і стабільність. Але, обливаючи лайном власну країну і обдурюючи  народ, дехто якраз і перешкоджає інвестиціям. Заклики до «революції» це не ті чинники, які сприяють приходу іноземного капіталу, навпаки, вони сприяють втечі з країни навіть власного капіталу. На допомогу, або розуміння яких сусідів, на яких підставах можна розраховувати або сподіватися, якщо ми їх постійно обливаємо лайном? Чи є у Вас дієвий спосіб "конструктивно" пояснити це бовтуннам?

     Це я цілком підтримую.

6) Заклики про повалення легально, демократичним шляхом обраної і визнаної у Світі влади, дуже схожі на заклик до силової зміни влади, за що, вважаю, в кримінальному кодексі є відповідні статті. Слід пам’ятати, що критикувати шлях вирішення будь-якого питання або проблеми, цивілізована людина  може лише у випадку, якщо має конструктивну, конкретну пропозицію іншого шляху. Якщо ж не має пропозицій, то це вже базарна демагогія з відповідною ціною та можливими наслідками, навіть якщо ти депутат ВР. Тому, пропоную  засунути емоції куди подалі і вести, в т.ч. в пресі і в Інтернеті, конструктивний діалог, а проблему вибору для країни того чи іншого шляху розвитку, залишити народу на виборах, участю в яких і висловити свою точку зору…... До речі, в так званій демократичній  Європі, куди нас так настійно «тягнуть» - питання в тому, а чи  «дотягнуть»  і коли - це одна з перших норм закону (не понятно). Нам самим потрібно навчитися дотримуватися законів і, вибираючи владу, бачити кого вибираємо і як ці люди будуть себе потім вести».

    Це, як людина, а тим більше, як фахівець права, цілком підтримую.

7) «Вважаю, було б набагато корисніше, якщо обговорювати будь-які теми, не ображати один одного без жодного сенсу, а викладати свої погляди, бажано в конструктивний та мирний бесіді. Бажання  показати свою освідченість, через образи апононта, або як-небудь обізвати, виникає при відсутності аргументів у дискусії, але це, крім іншого, питання виховання».

         Цілком «за», але це дійсно справа виховання. Але й у Ваших коментарях присутні вирази, властиві, мабуть вантажникам Одеського морського порту. Можливо це від роздратованості, за що Ви кожен раз вибачаєтеся, але те що вибачаєтесь - вже один великий плюс.

8) «Про яку асоціації взагалі може йти мова? З ким і з якою метою? Ми всі будували комунізм - відомо як, відомо, що побудували. Тепер ми рвемося в "суспільство достатку", в "демократичне суспільство". Чи не здається Вам, що час перестати брехати народу, час сказати йому, що тільки своїми зусиллями, своєю працею ми можемо побудувати те саме "Суспільство достатку", в яке так наполегливо, пропонується "пробитися"? Що стосується "європейської демократії", то, не називаючи імені, приведу слова одного з відомих політиків Великої Британії - тоді ще "великої»- демократія, це спосіб обманювати народ за допомогою народу в інтересах народу».

          Цю думку можна цілком підтримати, але це не настільки однозначно. У рекламу "західного" способу життя, в рекламу "споживчого суспільства" вкладаються мільярди і доларів і євро, а це дає свій, комусь бажаний результат, це створює у людей ілюзію, що ми отримаємо всі блага їх, встановленого ними і на їх територіях, порядку. Але це абсолютно не так. Вважаю, що Європа, відчуваючи свого часу брак, дефіцит робочих рук, спеціально для виконання роботи, не що потребує високої кваліфікації, допустила величезну помилку, наслідки якої вже зараз проявляються. Вона пустила на свою територію масу робітників з африканських, з Близького Сходу, з Азії і т.д. з їх релігією, переважно мусульманською, яка завжди перебувала в суперечності з християнством, релігією, яка століттями визначала їх спосіб життя. Можливо ця помилка і лежить в основі ідей включення до складу ЄС християнських країн - Болгарії, Румунії, країн Югославії, що розпалася, з пропозиціями до України, з метою замінити на брудних роботах робітників, які приїхали раніше, на "свіжих", на християн, з набагато меншими вимогами до умов праці і т.д. Але нам то яке до цього діло. Чому  Україна, наш народ, повинен власним трудом виправляти помилки, або прорахунки влад інших держав, як би вони не називалися сьогодні? У такому аспекті можу Вас на 100% підтримати.

9) «Проклинати всіх, хто не вірить у твої ідеали, в т.ч. євреїв, не найкраща позиція. Краща - це виграти у опонента життєву шахову партію без пиз-жа, без калашникова, так щоб він зрозумів, що ти сильніше, тому-що розумніше! Після цього, навіть єврей, буде у тебе робочим».

      Цілком згоден, проблема не в національності, а в згуртованості представників тієї чи іншої національності по відношенню до інших, незалежно від того як вони "ладнають" між собою.

10) «У будь-якій дискусії треба враховувати можливий рівень сприйняття теми з боку опонента».

      Цілком згоден, тому навіть у школах, інститутах та університетах, враховую, у т.ч. вікове сприйняття, навчання триває роками.

11)  «Влада приходить, часто через недогляд з боку народу, а потім іде, коли народ прозріває. У будь-якому випадку, народ залишається. ….Так не варто витрачати сили на між усобицю. Це нічого ділового не дає, більше того, знайдуться охочі напаскудити всім, виходячи зі свого дрібного, меркантильного інтересу.

       В цілому згоден, якщо це демократичне суспільство.

12) «Пенсійна реформа, вона рано чи пізно стане актуальною для будь-кого з нас. Яким чином дати людям - і сьогоднішнім і майбутнім пенсіонерам - впевненість у гідній і забезпеченої старості, право власності на відраховані із нашої зарплати кошти, адже це наші гроші, право залишити (ну, наприклад, якщо просто не дожив до пенсії) дітям ці кошти, додати їх до їх пенсійних коштів, забезпечити всім працюючим право контролю за станом накопичення та доходу від обігу цих грошей, в цьому випадку вилучені з наших зарплат кошти не зникнуть в бюджеті, не будуть витрачені на утримання чиновників, що паразитують на грошах пенсіонерів, а ми – батьки і матері, діди і бабусі - будемо знати, що хоч щось, але реальне залишили своїм дітям і онукам».

     Цілком підтримую,  крім того - приблизно те саме викладено в моїй статті з пропозиціями щодо пенсійної реформи.

13) «Комуналка. Чому нам доводиться оплачувати божевільні рахунки, наприклад, за опалення, коли сотні кілометрів тепломереж скоро, приклад - наші дороги - перетворяться на металобрухт? Чому на надати власникам квартир незаперечне право власності, повторюю - незаперечне право власності - на весь будинок, пропорційно площам належним їм, як власникам квартир, право власності на весь будинок? Ми маємо внутрішньо квартальні електропідстанції, чому не піти шляхом установки внутрішньо квартальних котелень, зводячи до мінімуму витрати на доставку тепла і гарячої води до споживачів? Чому, в т.ч. в кредит, в розстрочку, не дозволити  і почати установку індивідуального опалення в квартирах, де димоходи це дозволяють, адже системи безпеки на сьогодні вже на досить високому рівні, щоб навіть проста людина, не маючі спеціальної підготовки або що пройшла необхідний інструктаж, могла просто кнопкою включити або виключити газову двоконтурну колонку, що має систему автоматичного припинення подачі газу, якщо вона згасла з яких-небудь причин, адже це вже давно стандарт у всьому світі, навіть в кухонних газових печах».

     Цілком підтримую, крім того - приблизно те саме викладено в моїх пропозиціях, що стосуються ОСББ  та інших.

13) «Идеология национал-социализма ….принесла в жертву более 50 миллионов людских жизней – это признано мировым сообществом. В истории человечества нет и, дай то боже, чтобы не было ничего подобного, в будущем! Среди миллионов погибших - представители всех европейских и множества азиатских народов. Святой долг поколений - помнить это, а не рассказывать очередную хрень по поводу защиты интересов той или иной нации. Мы все люди планеты Земля и очень мало осталось ждать, когда нам всем будет просто мало на планете места! Что тогда - займемся людоедством, чтобы уменьшить численность населения??»

     Цілком підтримую, особливо, якщо врахувати кількість жертв з боку наших слов'ян.

14) Пропозиція, створити щось «наприклад «Спільнота», або ще щось, для публікації конкретних пропозицій щодо вирішення тих чи інших проблем нашого суспільства, економіки, пенсійного забезпечення, комунального господарства, відносин між органами влади та народом, наприклад в контакті – податкова/підприємець, причому у пропозиціях  з питань, важливим і найважливішим для суспільства, не повинно бути обмежень за темами, аж до майбутнього нашої, мені дуже дорогий України, її орієнтації на цінності, мораль, віру, звичаї, оцінку історії і т.д.

      100 % «ЗА».

15)  Роздуми та тему «Диверсифікація поставок газу в Україну, наприклад з Європи, практична неможлива, тому що вона сама:

   1) Дуже вразлива в енергетичному аспекті і тому, що Газпром в будь-яку хвилину може  ввести заборону реекспорту, що слід враховувати;

2) Переорієнтація потоку газу  зі сходу на захід у зворотний напрямок - це просто божевілля, хоча б тому що на шляху будуть знов-таки держави – транзитери, компанії чия поведінка завжди буде спрямована на захист власних національних, фінансових  інтересів, починаючи з ціни транзиту і т.д.;

3) Сама Європа, хай її гриць, непередбачувана у поведінці, тому що це не монолітна з центральним органом управління система, це конгломерат інтересів, в якому поки що домінують  інтереси Німеччини, але що трапиться, якщо ця домінація переросте у створення 4-го рейху?  Де буде Україна і всі ми, скажімо, через двадцять років? Для досягнення енергетичної незалежності необхідно  розвивати власну енергетику, але хто, окрім базікання, реально вкладе в розвиток нашої енергетики мільярди доларів і з якою метою - експорт газу до Європи - навіщо?

4) У будь-якому разі, енергетична незалежність - це процес, як мінімум 20-30 років при наявності достатніх ресурсів. Як ми переживемо ці 20-30 років і де взяти ці ресурси, якщо ми нашим пенсіонерам не в змозі забезпечити пристойну старість?

     Чи не вважаєте Ви, що гордість не продається, що поведінка Іуди з його 33 срібняками, вже отримала в історії належну оцінку, але Іуда продав одну людину, незалежно від того, яку людину, так подумайте над тим, щоб ніхто не зміг продати цілий народ, НАС!

    Будівництво газового терміналу на узбережжі Чорного моря це така ж дурість, як і багато іншого в ідеях диверсифікації газопостачання.

1) Туреччина ніколи не дозволить прохід танкерів із зрідженим газом через Босфор, тому що вибух одного танкера в протоці - випадково чи як терор, знищить весь Стамбул і разом з ним багато мільйонів людей – мешканців. Хто не знає, що таке вибух танкера скрапленого газу, запитайте у газовиків, це атомна бомба. Подивіться, що таке вибух одного кімнатного газового балону. Навіщо це Туреччині?

2)  Поставки газу з Азербайджану на узбережжі Чорного моря - три шляхи: через Росію, це реально, але що це дає Україні, через Вірменію - Кавказ, гори, плюс територія Вірменії, через Туреччину, але що це дає Україні?

3) Будівництво газопроводу - Південний потік - йде швидким темпом і у 2015 році перші поставки почнуться. Кому після цього будуть потрібні українські проблеми з ціною газу або ідеї газових терміналів? Хто і заради чого буде ризикувати власною енергонезалежністю заради України? Люди, схамениться  і прийдіть до тями.

4) Росія, той же Путін, ніколи не зірвуть будівництво і на 100 % виконають обіцянки побудувати газопровід. Путін - типовий КДБ-к, з багаторічним зарубіжним досвідом роботи і дуже добре знає ціну, як порушенню присяги, так і  порожнім обіцянкам. Запитайте це у кого-небудь, якщо такі є, зі старих українських кадрових КДБ-в, тих, хто ще не забув, ще не втратив стару школу і старі уявлення про порушення присяги та про  виконання обов’язків.  Він ніколи не допустить зриву будівництва - це його мрія, його ідея,  та він голови повідриває, якщо щось піде не так. Вважаю, що ні в кого немає сумнівів, що відірвати голову йому нічого не варто. Крім того, багато Європейських країн, зацікавлених в постачаннях газу через південний потік, отримали від Росії на взаємних кредитних зобов'язаннях, як гарантії поставок, так і ціни газу у зв’язку з участю у фінансуванні проекту. Україні, точніше влади, починаю з Ющенко, Путін може подобатися чи не подобатися, але він реальна людина, що має реальну владу, хоче цього в Україні хто-небудь чи не хоче. Це реальність і на багато наступних років це залишиться реальністю. Ігнорувати це чи сподіватися на перегляд позиції - це просто безглуздо. Та станьте будь-який з Вас на його позицію і запитайте, Ви самі вели б себе по іншому? У Путіна своя країна - Росія, свої пенсіонери, своя армія - одним словом свої проблеми і свої затрати. Ну на кой грець йому балаканина про будь-яку дружбу, якщо за цім базіканням нічого не має, а він чудово розуміє, що це просто балаканина. Дії та поведінка влади, починаючи з Ющенко, його в цьому неодноразово переконували. На жаль, жодної влади України за всі 20 з гаком років не вдалося отримати в особі Росії, хто б там не стояв при владі, довіри цієї влади.

5) У Росії власні інтереси, а Радянського Союзу вже не існує, не існує і загальних інтересів. Тому, чим швидше ми це зрозуміємо, тим швидше може початися пошук шляхів з відновлення довіри. Тільки от не потрібно забувати, що втратити набагато простіше, ніж знайти».

      В більшій частині - правда. І про Путіна - теж. Але шляхи енергетичної незалежності все-одно шукати треба.

16) Стосовно коментаря: «Та не треба нам ніяких асоціацій і ніякого «таёжного союзу». Наш спільний дім від Владивостока до Бреста і Чопа з Ужгородом, я це вже неодноразово казав. А поважати нас почнуть тоді, коли ми їх нагнемо та відтрахаємо, тому що поодинці вони нас легко перетрахать - вони об'єднуються, а нам розповідають. всяку дурість про асоціації та митні союзи. Це треба зрозуміти, інакше будемо їм ж-пи мити і підтирати за ними всяке лайно.

     Ви в своєму лексиконі, але в цілому - підтримую.

17) Стосовно коментаря: «Одне з двох - або ми дійсно не здатні не тільки створювати новинки у технологіях (різних), але, навіть вкравши ці технології, не в змозі їх відтворити, використовувати - тоді наша доля мити ж-пу панам з Європи, прибирати їх лайно, чистити туалети, прислужувати і т.д., у що особисто я не вірю, або  інше - визнати, що будь-яка влада може нагородити стільки хрени, що знадобляться десятиліття для виправлення ситуації. Погано те, що історія має властивість повторюватися.

      Ви, як і раніше, в своєму лексиконі, але в цілому - підтримую.

18) Ваше примітка: «Люди, не гнівайтесь на мене і не лайтеся. Я нікому не хочу зла, я хочу жити вдома за стандартами цивілізованих країн, але у себе вдома, без ризику втрати суверенітету, не втрачаючи ні свою землю, ні свій будинок. Ми тут всі у себе вдома і н Х нам далекі країни!

      Я хочу, щоб до мого паспорту відносились з повагою, як, наприклад, до паспорту громадянина тієї самої малесенької Швейцарії, з повагою, громадянину якої, до речі, не потрібні ніякі візи, практично, ні в одну з країн Світу. Коротше, благополучне суспільство потрібно будувати самим і у себе вдома, а не чекати, що який-та "пан" прийде, облагоденствує  нас і розсудить».

          Кажу відверто, я теж хочу того ж.

19) «По частині українських шкіл у Росії. Хто заважає? Їдьте і створюйте - їх закон це не забороняє, але витрачати своє бабло на викладання мови, для деяких, хто з якихось причин, з якихось мотивів, декларує себе українцем, але сам  кладе  великий Х на українську мову, так вибачте, шановний, їм то на який Х це треба?»

        Тема спірна, але дискутуючи цю тему ми не змусимо владу Росії змінити ставлення до проблемі. Можливо і ми в чомусь "переборщили", коли розпочали в цих школах викладати точку зору щодо тих, кого у нашому Західноукраїнському середовищі прийнято вважати героями.

20) «Країна не може мати мерзенну (гнусную) історію, таку історію може тягнути за собою шлейфом та чи інша влада. Не треба плутати владу і народ. Влада приходить, часто через недогляд з боку народу, а потім іде, коли народ прозріває. У будь-якому випадку, народ залишається. Тому не потрібно змішувати жителів Новгорода, Смоленська, Чернігова, Харкова або Мінська з владою ні в Києві, ні в Мінську, ні в тій же Москві».

      Згоден.

21) «Не потрібно обзивати країну та її народ ні кацапами в Кацапстане, ні хохлами в Хохлостане. Поменше треба битися між собою, слухаючи всяких політиканів-піз-нів, поменше слухати всяку хрень з приводу захисту інтересів той або іншої нації - національне самовираження - це одне, це право будь-якого народу, але всякі революції, бунти, терор, будь-яка форма насильства - за це, впевнений, можуть прийматися  "дисциплінарні" заходи. Хто зараз може точно сказати, куди поділися всякі рухи, наприклад, у Штатах - підкори Уолл-Стріт? До них застосували закон - Закон Сполучених Штатів Америки, країни, яку, в т.ч. багато хто з нас, вважає зразком демократії. Так от будь якій пиз-ж потрібно вести у межах допустимого, інакше ні у кого не залишиться шансів поп-ть. Тому, може, дійсно, іноді краще помовчати, ніж нести хрень, тому що нести хрень це не завжди шлях до бажаного результату».

     Більш, менш - підтримую, із застереженнями.

22) «Когда власть в Украине говорит – Мы за ассоциацию с Европой, ей отвечают, но ведь у Вас так все плохо - и пошло, поехало, когда же власть в Украине заявляет – ну и хрен с Вами, идем в Таможенный Союз, сразу слышит – ну подождите, ну не спешите, ну не все у Вас так уж и плохо, ну давайте поговорим - и пошло, поехало. Разве это не правда? Вот и болтаемся 20 с лишним лет, как дерьмо в проруби».

     Не має що заперечити.

     Шановні Інтернет - коментатори, читачі, оглядачі! Публікую мої особисті враження що складаються  від коментарів, думок і роздумів пана О.Степаненко.

     Я вважаю, що, враховуючи його вік, у людини немає будь-яких особистих амбіцій, і це очевидно, його дійсно турбує ситуація в країні, в якій йому, судячи з його слів, хотілося б дожити залишок років, відведених йому природою.  А кому з нас не? 

 


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.