Кіпр повинен залишити єврозону

13 апреля 2013, 09:27
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
519
Кіпр повинен залишити єврозону

Коли все навкруги розгромлено, існує лише один вихід заради національного порятунку – відмова від того, що призвело до національної катастрофи. Це відмова від євро.


Після першого акту страшної драми по відношенню до Кіпру, здавалося, що все завершено. Знищений національний суверенітет, погромлені ключові економічні сфери і, головне, поставлені на коліна національні лідери.

Пекельна машина єврозони на Кіпрі перейшла абсолютно заборонену межу. Інші межі вона перейшла, починаючи з Греції і зараз зупинилася біля португальських, іспанських та словенських воріт.

Згідно відкритих оцінок, економіка Кіпру в 2013 році зменшиться на 13,5 % і це за кращим сценарієм, який, майже напевно не відбудеться. Безробіття сягне позначки вище аніж 20 %. На тлі знищених та заблокованих фінансів, повного відторгнення Кіпру з боку іноземних інвесторів, відчаю та відчуття тотальної зради з боку ЄС серед кіпріотів.

Посол Кіпру в Україні повідомив, що на депозитних рахунках кіпрських банків знаходилося приблизно 14,5 млрд. доларів від українських вкладників. Загальна сума українських грошей на Кіпрі, можливо, може досягати позначки у 100 млрд. доларів. Російських, можливо – на рівні 500 млрд. доларів. Вони сподівалися, що хоч якась частина цих грошей повернеться.

Наприкінці тижня з’явилися дані про  таємну доповідь, підготовлену Трійкою. Ця доповідь спеціально готувалася для неформального засідання міністрів фінансів ЄС у Дубліні. В п’ятницю, 12 квітня, доповідь буда схвалена. Це епітафія для Кіпру. Від розтерзаної та пограбованої єврозоною та її очільниками держави вимагали додаткові 5,5 млрд. доларів на своє власне спасіння. Президент Кіпру в стані афекту заявив, що «ми нічого не просимо, ми тільки просимо порятунку». Про що думав кіпрський президент, коли погоджувався на рішення, які знищували його власну країну? На порятунок? Якщо так, то за чиєю допомогою? Від Німеччини чи інших північних країн єврозони?

Стає вже майже очевидним, що Німеччина у своєму геополітичному європейському позиціюванні є вже, фактично, некерованою. Її домінантне становище буде тільки підсилюватися. З все зростаючим відчаєм, розгубленістю та все відвертішим страхом серед інших держав ЄС і, особливо, поміж південних та латинських держав єврозони.

Вже можна припустити, щоб уникнути гіршого, що Німеччина почала мститися за поразку у Другій світовій війні. Саме в такому ракурсі треба розглядати вимогу до Кіпру заплатити за борги двома третинами національного запасу золота.

Вже втрачений сенс розмірковувати навіщо Кіпрська Республіка приєдналася до євро у 2006 році. Коли все навкруги розгромлено, існує лише один вихід заради національного порятунку – відмова від того, що призвело до національної катастрофи. Це відмова від євро. Негайно! Після цього єдино вірного кроку наступить черга для цілого народу подумати щодо членства в ЄС, якщо до того часу він ще буде існувати.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.