Олександр Домбровський «постави хрест» на скасуванні пенсійної реформи

11 апреля 2013, 06:27
0
256

Одним з головних своїх завдань, зафіксованих в офіційній, оприлюдненій на сайті Центральної виборчої комісії передвиборній програмі, Олександр Домбровський зазначав наступне: «Підвищення якості життя

Взагалі, обіцяв О.Г. Домбровський у 2012 році багато – і нові дороги будувати, і вітчизняного виробника підтримувати, і медичну реформу припинити. Однією з головних «фішок» комплексу передвиборних обіцянок була критика пенсійної реформи, яку він називав «абсурдною».

«Коли чоловікам хочуть підняти пенсійний вік до 65 років, маючи середню тривалість життя чоловіка в Україні – 62 роки, і аргументують це тим, що в Європі теж піднімають пенсійний вік, це – неправильно. Адже середній вік життя в Європі на 15-18 років більший і в жінок, і в чоловіків», – переконував Олександр Георгійович, що докладе усіх зусиль, аби цю несправедливість зупинити.

Люди повірили обіцянкам і Олександр Домбровський, не без скандалу з «Беркутом» і переписуванням протоколів, одержав депутатський мандат.

І ось, нещодавно, ми побачили, як він «служать людям».

На порядку денному було питання підтримки Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо страхового стажу та умов виходу на пенсію).

Згідно цього закону мала бути повернена норма про вихід жінок на пенсію у 55 років та знижувався страховий стаж для одержання мінімального розміру пенсій для осіб, які втратили працездатність з 35 років у чоловіків і 30 років у жінок до 25 років у чоловіків і 20 у жінок.

Фактично мова йшла про скасування сумнозвісної і проклятої людьми пенсійної «реформи».

Ситуація у парламенті не була однозначною. Число прихильників та противників проекту виявилося приблизно рівним, і вирішальне слово залишалося за тими, хто не входить до складу жодної фракції.

Відбулося голосування, і… для скасування пенсійної реформи не вистачило 6 голосів (За – 220, Проти – 8, Утрималися – 61, Не голосували –116).

Домбровський – не голосував, тобто фактично виступив за підвищення пенсійного віку. При цьому він зареєструвалися у сесійній залі, отже був присутній на засіданні, але натиснути кнопку не вистачило у нього духу.

А може питання не лише про політичну волю? До складу проурядових фракцій він не входять, відповідно, партійна дисципліна на нього не поширюється. Нещодавно він регулярно почав заявляти про свою опозиційність. І, попри все, Домбровський, у найвідповідальніший момент голосування, чомусь проігнорував це болюче для десятків тисяч вінничан питання, ставши одним з тих 6 депутатів, чиїх голосів не вистачило для скасування реформи.

Сам Домбровський пояснив це питання з кокетливою легкістю.

«Законопроект є абсолютно недосконалим, оскільки тягне ще більше проблем, ніж сама пенсійна реформа, – пояснив свою позицію та точку зору колег народний депутат Олександр Домбровський. – Навіщо голосувати за такий закон?»

Які саме проблеми «тягнув за собою» законопроект,який, як зазначалося вище, лише скасовував норму про підвищення пенсійного віку і збільшення страхового стажу, Домбровський не пояснив. Але зауважив, що «є законопроект щодо відміни пенсійної реформи, розроблений депутатом від опозиції Людмилою Денісовою, – він досконаліший і гармонійніший».

Але чи знає Домбровський, що, відповідно до регламенту Верховної Ради, вдруге це питання до кінця нинішньої сесії на голосування винесено не буде?

Знає.

Єдиною втіхою від цієї бридкої історії є лише розуміння – кому ми маємо «подякувати» за таку поведінку у парламенті.

«Вінничани – я з вами!» – співав Домбровський напередодні виборів.

Цікаво, що він заспіває тепер?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Порошенко,Домбровский,уряд,пенсійна реформа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.