Дорослі проблеми наших дітей

16 июня 2012, 10:13
0
370

.

Про захист житлових та майнових прав дітей останнім часом говорять всі кому не лінь.  Але говорити то одне, а от чи на ділі забезпечуються правами ті, хто потребує особливої уваги держави?   

Перевірки виявляють численні порушення прав дітей на житло та майно. Зокрема є непоодинокі випадки зловживання своїми обов’язками безпосередньо прийомними батьками. Так, прокурором Оболонського району м. Києва встановлено, що батьком неповнолітнього Р. на підставі підробленої довідки про склад сім*ї , без згоди органів опіки та піклування, продано квартиру, у якій була зареєстрована дитина. За даним фактом порушено кримінальну справу та заявлено до суду позов про визнання договору купівлі-продажу недійсним.

Але одна справа, коли проблеми виникають через так званих «батьків», а зовсім інша – коли у дитячих поневіряннях винна держава. За інформацією Департаменту з питань усиновлення та захисту прав дитини з 98 тис. дітей-сиріт, третина житлом  не забезпечена.  Можете собі уявити, що кожна третя дитина , випустившись з інтернату дитячого будинку, змушена житло наймати або мешкати у родичів?  А причинами такого становища є не що інше як недотримання органами місцевої влади вимог ст. 71 ЖК України, де вказується, що житло, яке мала дитина до передачі її в інтернат, дитячий будинок, повинно за нею закріпитися та зберегтися в належному стані.  Проте зафіксовано випадки, коли житло за дитиною не закріплюється, відповідальна особа не призначається, внаслідок чого діти після досягнення повноліття фактично «залишаються на вулиці».  У Дніпродержинському районі Дніпропетровської області квартирою сиріт, які виховуються  у дитячому будинку, тривалий час безкоштовно користувалися рідні діти батьків-вихователів.  У квартирі вихованки Криворізьської загальноосвітньої школи-інтернату Дніпропетровської області з дозволу керівника установи без укладення договору найму,  безкоштовно тривалий час мешкали сторонні люди. Права дітей було відновлено лише після втручання органів влади.

Наступна проблема – це несвоєчасне оформлення пенсій, державної допомоги, спадщини, відмова ставити на облік для отримання житла.  Служби у справах дітей, які мають нести відповідальність на ведення такого обліку, реальним станом справ, на жаль, не володіють.  В той же час правопорушення мають місце майже у кожному регіоні. Лише  у  Сумській та Одеській області було виявлено 200 неповнолітніх, які не стояли на обліку для позачергового отримання житла.

Чому ж в нашій країні так мало уваги приділяється правам дітей? Мабуть, треба шукати шляхи вирішення цієї проблеми, а перш за все – подолати байдужість органів влади, які годують нас тільки пустими обіцянками. 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.