Жовтень настане швидше

25 февраля 2014, 11:36
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
125

Більшість людей, що стояли на Майдані, ВЖЕ розчаровуються у новій владі

В Верховній раді відбувається щось неймовірне і фантастичне.

 Якщо ще якось можна погодитися з поверненням Конституції 2004 року, зробленим хоч і не за процедурою, але «виходячи з політичної доцільності», то все (або майже все) інше, прийняте депутатами протягом останніх днів — за межами добра і зла.

 Зрозуміло, що революція. Також зрозуміло, що революції не робляться в білих печатках, і, щоб перемогти — діяти треба швидко. Але як діяти? І головне — що робити?

 Невже найпершими діями нової української влади замість проведення системних реформ мало стати надання Олександру Турчинову фактично диктаторських повноважень — посад голови Верховної ради, керівника уряду і президента в одній особі? Невже цього вимагав Майдан і заради цього загинули люди?

 Після цього керівники всіх політичних фракцій, груп та течій прогнозовано зникли з публічного простору на переговори щодо створення коаліції (народною мовою — дерибан крісел і портфелів), а громадськості задля імітації бурхливої діяльності запропонували політичне шоу. У якому попри всі можливі і неможливі процедури, всліпу (без розданих текстів), без обговорення та з забутим вже кнопкодавством штампують постанови та закони. Серед яких — націоналізація «Межигір’я (яке, безумовно, треба націоналізувати, але через суд), звільнення Павліченків (їх, можливо, і треба звільняти, але після повторного розслідування і через суд, а не рішенням парламенту) і відміна мовного закону Колесніченка-Ківалова (так-так, під час величезної загрози сепаратизму в країні це саме те, що треба зробити в першу чергу).

Постійно моніторячи настрої в соціальних мережах, не можу не зауважити: більшість людей, що стояли на Майдані, ВЖЕ розчаровуються у новій владі. Усього лише за три дні! Я довго відмахувався від популярних порівнянь нинішніх подій в Україні з подіями в Російській імперії початку двадцятого століття. Коли була лютнева і жовтнева революції. Але тепер розумію: жовтень в Україні настане швидше. І, на жаль, може стати більш кривавим.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.