Унікальні фотографії співачки Квітки Цісик.

7 апреля 2013, 15:57
Цар, ватажок народів
0
2703

Квітка Цісик народилася 4.04.1953 року в Нью-Йорку у родині українських емігрантів з Прикарпаття. Батько був скрипалем, тож, не дивно, що і його діти - Марія та Квітка - отримали музичне виховання.


В Україні покажуть документальний фільм про Квітку Цісик

Її голос звучав у оперних та естрадних залах, рекламних роликах, але найширше визнання вона отримала як виконавиця українських народних пісень. Касети з її альбомами "Пісні України" та "Два кольори" поширювалися між людьми на Радянській Україні.

Так сталося, що приїхати до своїх найвідданіших слухачів, котрі навіть не уявляли як вона виглядає, їй не довелося. Єдиний візит Квітки на історичну батьківщину предків відбувся у 1983 році, коли про жодні концерти і мови не могло бути.

Вона померла у 1998-му, не доживши кількох днів до 45 років, від раку молочної залози. Так сталося, що від цієї ж хвороби померли її мама та сестра. У пам'ять про Марію Цісик засновано благодійний фонд, який закуповує і передає на Україну мамографічне обладнання.

Епіграфом до другого альбому пісень Квітка обрала такі слова - "Ця збірка пісень — бажання мого українського серця вплести радісні нотки в розпатлане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу".

Ці фотографії надав "Історичній правді" мешканець Івано-Франківська, пластун Тарас Зень. Його мати є родичкою співачки.

Ці світлини Тарас збирав багато років. Більшість з них публікуються вперше. Також редакція дякує авторові деяких з цих фото Бренту Рамсі за люб'язний дозвіл опублікувати його роботи.

Нехай ця публікація буде нев'янучим вінком від всіх поціновувачів таланту дивовижної Квітки.Красива і талановита. Її голос належав не тільки діаспорі, але й всій Америці

Квіточка в однострої пластунки-новачки. Кінець 1950-х рр.

Квітка на обкладинці дуже рідкісної платівки "Іванку". В ній записані національні й пластові пісні українською та англійською мовами. Швидше за все, це перші записи співачки

Квітка-балерина. Ілюстрація з діаспорного журналу "Екран",1968 р.

Квітка грає під аконемент фортепіано. За клавіші відповідає рідна сестра - Марія

Сім'я Цісиків. Сестра Марія, тато Володимир, мама Іванна та Квітка зі скрипкою

Предстоятель УГКЦ Йосиф Сліпий під час таборування пластунів на оселі "Новий Сокіл". Владика тримає руку на голові Квітки, 1968 р.

Попелюшка-Квітка та українські мауси;)

У ролі "Попелюшки" в балетному спектаклі

Пластовий ансамбиль "Соловейки", що був створений на базі 30-го куреня імені Софії Галечко в Нью-Йорку. Квітка сидить з гітарою - справа. Вечір пам'яті Романа Шухевича, березень 1970 р.

Початок 1970-х. Фото з журналу "Наше життя"

Коні - ще одне захоплення Квітки з дитячих літ

З чоловіком Едвардом. Світлина з журналу "Ford Times", 1990 р.

У 1989 році у Денвері, штат Колорадо під час запису роліка "Have You Driven a Ford Lately?" для автомобільної корпорації Форд. Автор цих фото і режисер роліку Брент Рамсі: "Я знімав її, здається, 6 разів для різних проектів. У неї був фантастичний талант! Хоча її зріст був лише 4 фута 10 дюймів (1,47 м) її голос був найбільшим, який мені тільки доводилося чути. Коли я робив останій запис, рівень її енергетики помітно впав: вона мусила боротися із своєю хворобою."

Вісімнадцять років вона була єдиним голосом автомобільної компанії "Ford"

Чоловік Едвард Раковіч, син Ед-Володимир та Квітка. Початок 1990-х

Одна з кількох платівок Квітки Цісик. Англомовна публіка знала її як Кейсі - від сполучення літер імені КС.


A WOMAN IN LOVE (Re-posted - 1978) - Kacey Cisyk


Тут ще є багато пісень, англомовних в.т.ч.
http://www.youtube.com/watch?v=BKCscM4OHiQ&list=PL9BD9B8E75E92FCAC&index=1


Квітка Цісик - Де ти тепер (Kvitka Cisyk-Where are you now?)


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.