Хто має молодь – той має майбутнє

16 июня 2012, 10:07
0
580

/

                         Хто має молодь – той має майбутнє

Чим займається та чим повинна займатись сучасна молодь?   Часто у розмовах з друзями я чую думку, що наша справа – вчитися, здобувати знання, якi стануть основою майбутньої справи та постійно самовдосконалюватись.  На перший погляд,  зробити це не так уже й важко, враховуючи, що живемо у столиці.  Але чи насправді це так?  Спробуємо розібратись…

Останнім часом у Києві стартувала низка юнацьких  проектів. Головним управлінням у справах сім*ї, молоді та спорту було створено Клуб успішної молоді  - програма, яка спрямована на відбір талантів, навчання основам успішного життя, професійному зростанню у тих сферах, які найбільш цікаві, але з урахуванням потреб бізнес-середовища. Молоді люди матимуть змогу відвідати  семінари, майстер-класи, квести, зустрічі з відомими людьми: бізнесменами та політичними діячами.

Конкурс соціальних інноваційних проектів проводиться з метою виявлення обдарованої молоді, впровадження у  життя сучасних механізмів. Заходи спрямовані на розвиток молодіжного підприємництва, підвищення конкурентоздатності молоді на ринку праці. У конкурсі  мають право брати участь кияни віком від 14 до 35 років.

Багато проектів створюється безпосередньо молодими людьми, серед  яких: «Кияни за здоровий спосіб життя», «Молодь за озеленення міста» та інші.   

Як бачимо, займатися є чим, але чого все ж таки, не вистачає  студентам, школярам? Знайдеться одразу безліч відмовок… Комусь ліньки вставати зранку, комусь краще подивитись фільм та посидіти у кафешці з друзями ( це у кращому випадку) або просто  змарнувати час  лежачи на дивані,  взагалом, усе, окрім активного життя та саморозвитку.  Студентка 3 курсу, Київського політехнічного університету  у відповідь на  запитання сказала: «Думаю, справа не у проектах та масових організаціях. Ні, це звісно ж, важливо… Але не головне. У молоді немає ініціативи, немає бажання створювати щось самостійно.  Доводиться  весь час цькувати та змушувати зробити хоча б мізерні кроки до активного життя. Це і є нашою найбільшою проблемою» .   Як би не хотілось, але з цим важко не погодитись.  В нашій країні ніхто нікого не змушує працювати! Не хочеш – не потрібно!  Як жити – кожен вибирає для себе самостійно.  От тільки не помилитися б через власну дурість і не шкодувати потім!

Адже ми постійно чекаємо на диво, сподіваємось, що хтось нарешті збереться і зробить те,  що повинні були зробити давно. А диво – не трапляється.  Тож, мабуть, варто задуматись, що наше життя, наше майбутнє залежить від на самих. І тільки ми повинні брати ініціативу в свої руки і змінювати світ… Хтось може сказати, що «змінювати світ» - загальна фраза, яка звучить  занадто голосно…   Ні, це можливо,  потрібно лише захотіти, і почати робити хоча б наймізерніші кроки вперед.

Недарма ж у давнину говорили: “Хто має молодь – той має майбутнє”!

Наталія Комарницька.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.