Українська опозиція. "Скоріше мертва, ніж жива..."

16 января 2014, 11:30
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
132

Після сьогоднішніх подій в парламенті слід очікувати кристалізації нових опозиційних лідерів з середовища Майдану

Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко покинув залу Верховної ради і заявив: "Ми не братимемо участі у цьому театрі абсурду".

Яценюк: Те, що відбулося у ВР – це повалення Конституційного ладу
"Лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк заявляє, що голосування процедури позбавлення депутатів від опозиції недоторканості є поваленням конституційного ладу.
"Ми звертаємось до міжнародного співтовариства. Це є повалення конституційного ладу та захоплення країни", - заявив він.
"Тепер 226 рук можуть проголосувати в будь-який момент, будь-де і позбавити депутатів від опозиції недоторканості і можливості боротись", - зазначив він".

Парламенту в Україні не існує – Тягнибок
Після "ручного голосування" в четвер парламент в Україні помер.
Про це заявив на брифінгу у Раді лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок.
Він заявив, що відтепер в Україні влада повністю узурпована.
"Те що відбулося в українському парламенті свідчить про те, що в Україні як такої законодавчої влади не існує. Парламентаризм в Україні сьогодні помер", - сказав Тягнибок.
"Те що відбувалося в Раді – це демонстрація повної узурпації влади в державі.
Він заявив, що один кримінально-олігархічний клан узурпував виконавчу та судову владу, а після подій у Раді 16 січня і парламент.
"Факт здійснився – узурпована повністю законодавча влада", - заявив Тягнибок.

Це лише перші повідомлення після того, що сталося у парламенті сьогодні. Вже традиційне прийняття бюджету без обговорення в залі та "новація" з голосування руками без нормального підрахунку голосів -- безумовно, тривожні симптоми затяжної хвороби українського парламентаризму, який, схоже на те, вже скоріше мертвий, ніж живий. 

Але, як, як кажуть, "є одне але". Не менш "скоріше мертва, ніж жива" й триголова українська опозиція. Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок протягом останніх місяців на Майдані і поза ним не втомлювалися повторювати, що "опозиція з народом", вона "сильна, як ніколи", "у опозиції є план" і так далі і тому подібне. Але що маємо на виході? Опозиціонери, попри кілька побитих лобів і губ, спокійно дали владі зробити все, чого та хотіла. Це зараз відбуваються гнівні брифінги, сипляться прокльони та лунають заклики до вулиці і міжнародного співтовариства. 

Люди вже давно вийшли на вулиці (до речі, без будь-яких закликів з боку опозиціонерів), тимчасово дали представникам парламентських опозиційних партій мандат представляти їх інтереси. Міжнародне співтовариство вже давно показало, чого вартий його "вплив". Не дивлячись на шалений народний підйом протягом місяця на Майдані, опозиціонери так і не спромоглися видумати будь який реальний план дій, крім гасел "Банду геть" та "Зека на нари". А після сьогоднішніх подій довіра до цих людей остаточно зникне, оскільки така лагідна поведінка вже занадто схожа на банальний "договорняк" з владою. 

Що буде далі? З середовища Майдану, очевидно, почнуть викристалізовуватися нові політичні лідери, яким до сьогоднішнього дня не давали розвиватися опозиційні "вожді", що окупували сцену, організаційний та матеріальний ресурс. "Канонічна" опозиція, звісно, називатиме їх "агентами Банкової", зрадниками та провокаторами. А сама, тим часом, вирішуватиме всі потрібні питання в Раді з тою ж таки владою. В принципі, туди їй і дорога.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.