Питання здорового глузду

15 января 2014, 13:15
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
117

Збігнев Бжезинський дав українській опозиції безцінні поради, якими та ніколи не скористається

З цікавістю прочитав на УП сьогоднішнє інтерв'ю патріарха американської міжнародної політики Збігнєва Бжезинського. Найбільш демонізований на пострадянському просторі експерт, попри кілька спірних тверджень щодо української внутрішньої політики, висловив одну неприємну для наших опозиційних вождів думку -- для того, аби чогось досягти, вони мають відмовитись від власних політичних амбіцій та об'єднатись. Ось ці шматки:

"Українська опозиція потребує непідробної, справжньої єдності, яка була би помітною для всіх... Опозиція повинна проявити політичну єдність, хоча зробити це майже неможливо. Але потрібне, нехай навіть символічне, лідерство в опозиції.
Розумієте, у політиці, зокрема в демократичних країнах, політична привабливість є джерелом влади. Я думаю, що керівники опозиції повинні зрозуміти – навіть якщо всі вони мають визначні риси, не всі з них однаково популярні і володіють однаковим ступенем харизми. Якщо ви хочете виграти, ви повинні мати здібного харизматичного лідера..." 

"Я не збираюся вказувати імена - це не моя справа. Я говорю як реаліст – інакше ви не зможете перемогти того, хто вже перебуває при владі, хто хоче і далі залишатися при владі та не збирається здаватися. Я думаю, що Майдан показав чудову єдність. Але це не було підкріплено єдністю на політичній верхівці. Адже навіть символічна єдність є важливим атрибутом політичної боротьби..."

"Це не питання самопожертви. Це питання здорового глузду. Що краще – перемогти, виставивши найпопулярнішу людину? Чи піти всім окремо – і разом програти?"

В останній фразі пана Бжезинського -- квінтесенція основної проблеми вітчизняної опозиції. Одна її частина спільно з більшістю учасників Майдану вимагає реального об'єднання та висунення єдиного кандидата до першого туру президентських виборів. Друга -- спільно з Юлією Тимошенко -- наполягає на окремішному поході на вибори кількома колонами. При цьому усі чомусь замовчують, що якби пані Тимошенко була на волі та могла балотуватися, то саме вона першою закликала б усіх до об'єднання та висунення єдиного кандидат в першому турі:).

Збігнев Бжезинський дав насправді безцінні поради українським опозиціонерам, якими вони, на жаль, ніколи не скористаються. Безумовно, буде продовжуватися гра в "об'єднану опозицію", на телеекранах будуть показувати спільні виступи трьох опозиційних голів, які будуть говорити, що єдиним кандидатом є Юлія Тимошенко. Перед самими виборами всі раптом прозріють, що звільнити її "не вдалося", і... підуть на вибори окремо, щоб гордо програти. Яка там самопожертва, який здоровий глузд, про які говорив Бжезинський? 

Вимоги Майдану? Ні, не чули.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.