Захистити, щоб не програти

22 декабря 2013, 20:32
0
228

Перед опозицією постає цілком реальний виклик: чи здатна вона захистити майданівців від репресій.

Майдан демонструє стійку наполегливість і  стоіть уже місяць.  П'ятий тиждень поспіль кияни та активісти з регіонів збираються на багатотисятне віче. Успіхи та просування за цей час виявилися занадто мізерними, тому подекуди почала лунати критика в бік опозиціі стосовно відсутності плану дій та рішучих кроків. 
Реальність поступово охолоджує гарячі голови, а тому і виникають певні запитання, на кшталт, що далі. 
Те що, боротьба з системою, яку оголосила для себе більшість активістів та учасників майдану триватиме довго, швидше всього, не місяць і не два, стає зрозуміло усім, але водночас перед опозицією постає цілком конкретне і невідкладне завдання - форма захисту активістів та учасників майдану. І ця форма не лише у законі про звільнення від відповідальності учасників масових акцій. Цілком очевидно, що уже сьогодні ведеться жорска боротьба проти активістів-майданівців. Тільки за декілька останніх днів було вчинено напад на опозиційного депутата від "Батьківщини" та на журналіста "Дорожнього контролю", спалено два автомобілі на Одещині та в Києві, обстріляно автівку активіста в Криму, захоплено будинок євромайданівця. На мій погляд, уже на сьогоднішньому віче від опозиціі повинні були пролунати конкретні заяви стосовно того, як вони захищатимуть кожну людину, котра допомагає Майдану, стоіть день і ніч і несе варту, блокувала своім автомобілем проіжджу частину...
Репресіі явні і приховані, спрямовані на залякуванні великоі кількості прихильників євромайдану, набирають вже гіганських обертів. Що буде взавтра, коли учасники повернуться додому, уявити страшно. Без конкретного бачення подальшоі ситуаціі буде фарсом і проголошене сьогодні народне об'єднання "Майдан". Адже усім зрозуміло, що воювати гуртом легко, але залишившись наодинці з владною машиною, навіть найзавзятіші активісти стануть безсилими. 
Відповідальність, яку взяла на себе опозиція, очоливши народні виступи, лежить у реальній площині і стала абсолютно чіткою перевіркою на іі дієвість та ефективність на сьогоднішній день вести реальну боротьбу, а в майбутньому і здатність керувати державою.
На мій погляд, опозиція могла б захистити активістів створенням добровільних загонів оборони у кожному місті чи містечку, котрі б швидко мобілізувалися у випадку нападів на активістів, а також невідкладною є створення гарячоі лініі для людей, котрих переслідують або звільняють з роботи чи навчального закладу через участь у майдані. Зрозуміло, що йдеться про системну роботу юристів, правозахисників, котрі б надавали підтримку у кожному конкретному випадку. Саме розуміння захищеності допоможе й іншим людям перебороти в собі страх і вийти на вулиці...
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.