Як Ленін знову нашкодив Україні

22 декабря 2013, 08:54
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
170

Більшість киян негативно оцінила знесення кам'яного істукана

Компанія Research & Branding Group провела 10-14 грудня дослідження громадської думки жителів столиці України щодо їх ставлення до знесення пам'ятника Леніну. Збір інформації здійснювався методом особистого інтерв'ю в місті Києві. Респондентів відбирали за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення міста за статтю та віком. Обсяг вибіркової сукупності становив 800 людей. Очікувана середня похибка вибірки становить 3,5%.

Більшість опитаних киян (69%) негативно поставилася до знесення пам'ятника Леніну в центрі української столиці, свідчать дані опитування. Згідно з результатами соцдослідження, позитивно знесення пам'ятника Леніну оцінили 13% жителів Києва, а 15% залишилися до цього байдужі.

У віковому розрізі: негативно до знесення пам'ятника поставилася більшість представників усіх вікових груп (від 66% серед молоді до 78% серед киян віком від 55 років).

Негативне ставлення до цієї події переважає у більшості (від понад половини до більше ніж трьох чвертей) київських прибічників усіх основних політичних сил, а також у прибічників Євромайдану.

Дві треті киян (67%) розцінюють знесення пам'ятника Леніну як акт вандалізму. Протилежної точки зору дотримується менше ніж третина жителів міста (29%).

Понад половина киян (57%) згодна з тим, що дії тих, хто зносив цей пам'ятник, повторюють аналогічну практику більшовиків, лідером яких був Ленін. Не згодна з цим твердженням третина жителів Києва (35%).


Всі ми прекрасно розуміємо, кому зазвичай симпатизує компанія Research & Branding Group у своїх дослідженнях :). Втім, здається, що представлені нею результати опитування громадської думки на цей раз хоч і трохи відкориговані, але не настільки, щоб не побачити глобальну тенденцію -- більшість киян негативно оцінила знесення пам'ятника.

Наважуся висловити думку, що більшість киян ЗА знесення цього кам'яного істукана, але ПРОТИ форми, в якій це було зроблено. Леніна, який спричинив чи не найбільше зла Україні, безумовно, треба було зносити давно, але не тоді, КОЛИ це було зроблено. Партія, яка оперативно взяла на себе відповідальність за знесення, не могла не розуміти, що більшість киян негативно оцінять цю дію і, як результат, від масового антивладного протесту відвернуться багато людей. Втім, турбота про власні рейтинги та бажання вичавити з Майдану хоча б щось взяли своє. Таким чином Ленін за допомогою українських політиків знову нашкодив Україні.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.