Для чого опозиція "зливає" Майдан?

18 декабря 2013, 15:15
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
232

Замість чітких вимог Майдану пропонують вимагати бриліанти Радянського Союзу та знижки на тарифи ЖКГ

Хтось у Фейсбуці вчора грамотно підвів риску під результатами учорашнього ж мітингу на Євромайдані: Кличко викликав Януковича на бій, Яценюк почав вимагати від Януковича знижку 30% на тарифи ЖКГ, а Тягнибок запропонував звернутися до Путіна з вимогою віддати Україні 15% бриліантових запасів Радянського Союзу. Це все. Це колапс.

Нагадаю, мітинг, або ж народне віче, був присвячений візиту Віктора Януковича до Путіна і недопущенню підписання угоди про вступ до Митного Союзу. В Митний Союз, слава Богу, не вступили, натомість привезли знижки на газ та величезний дешевий кредит. Що стало причиною подібної щедрості Путіна -- підозріло невідомо, і влада ще має детально пояснити, що вона, зрештою, підписала у Москві. Однак, це не виправдовує діяльності (бездіяльності) керівників трьох опозиційних партій, які так і не змогли виробити чіткого плану дій для Майдану. Зібрання якого після нічних подій 30 листопада, до речі, стало для них цілковитою несподіванкою.

Натомість, кожен з опозиціонерів намагається вичавити з цього дійсно народного Майдану щось для себе. Одні спаскудили народну "йолку", завісивши взірці спонтанної народної творчості величезними портретами Юлії Тимошенко. Портрети повісили технологічно -- щоб їх було видно зі сцени, де багато операторів знімають панораму Майдану, та з боку "Глобусу" -- звідки ті ж таки оператори пишуть прямі включення для своїх каналів. Це просто "прекрасний" технологічний хід, який відбив у багатьох людей, які не люблять Тимошенко не менше ніж Януковича, бажання фотографуватися на фоні "йолки" і взагалі асоціювати себе з Майданом.

Інші мудрі діячі вирішили знести кам'яного істукана на Бесарабці саме в той момент, коли на демонстрацію вийшла рекордна кількість людей, готових стояти за свою гідність та проти побиття дітей міліцією. Істукана, звісно, треба було зносити давно, але не в той час і не таким способом. Хоча може і таким способом, але не в той момент це точно. В результаті -- величезна маса потенційних учасників Майдану з Києва відсторонилися від активних акцій протесту.

Треті постійно викликають когось на бій. Це може спрацювати один раз, але коли повторюється постійно -- перетворюється на фарс, який не викликає нічого, крім посмішки.

Але найголовнішим залишається питання: що далі? Для чого далі стояти, заради стояння? Сподіваюся, всі пам'ятають слова про те, що армія має або воювати, або бути на навчаннях -- інакше вона розкладається. Наскільки я розумію, влада частково зрозуміла свої помилки і ніякої війни (розгонів) не буде, а муштри на навчаннях Майдан не потерпить. Якщо Майдану не буде поставлено чіткої надмети, то він почне розкладатися. Як бачимо, крім бриліантів та знижок на послуги ЖКГ, надмети поки немає. І, очевидно, з усім зрозумілих причин -- не буде. А стоянням заради стояння опозиція тільки "зливає" Майдан, підштовхуючи його до розкладу. Що -- дуже сумно.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.