Влада із звірячим обличчям. Як протидіяти

2 декабря 2013, 07:47
кандидат медичних наук, головний лікар Вінницького онкологічного диспансеру, Голова правління ГО "Асоціація онкологів Поділля"
0
145

Я один із мільйонів, кого звістка про звіряче побиття на Майдані обурила до глибини душі.

Вкотре, переглядаючи відео тих кривавих подій, я відчував безмежну огиду від дій «беркутівців», що били дітей. Там були дійсно діти! Вони лежали на асфальті, а їх били ногами, вони тікали – їх наздоганяли і добивали кийками, вони не захищались – їм розбивали голови, нападали по двоє-троє на одного…  Це неприпустимі речі і жодні пояснення силовиків не можуть мати ніяких виправдань. Щоразу після перегляду численних відео з того кривавого Майдану я думав про міністра МВС Захарченка. Як після всього цього він дозволяє собі просто принести вибачення?! Якщо в людини є хоч крапля чоловічої та людської гідності, хоч крапля совісті, хіба ж може вона так цинічно поводитись, ховаючись за вибаченнями?! У будь-якій цивілізованій країні посадовець, опинившись на місці Захарченка, відразу б подав у відставку. Безумовно, такого міністра треба негайно звільняти, а не шукати цапів-відбувайлів і перекладати вину на начальника київської міліції.

Суботній ранок зняв маску з діючої влади і показав її справжнє звіряче обличчя, її справжнє відношення до людей. Президент, що уособлює в собі цю владу, перейшов точку неповернення…

Тепер мене хвилює подальший розвиток подій. Найголовніше зараз – не допустити введення Януковичем надзвичайного стану у країні. А судячи з подій на Банковій, він дуже старається над створенням сценарію, при якому матиме формальне право це зробити. У разі оголошення надзвичайного стану, рішення Верховної Ради будуть нелегітимними, в країні вводиться пряме президентське правління і, звісно, вся влада буде зосереджена лише в його руках. В разі провокацій і силового протистояння  з боку мітингувальників у Януковича зявиться карт-бланш – йому буде чим виправдовуватись перед світовою спільнотою. Тож тому так важливо зараз не піддаватися на провокації і продемонструвати силу духа, врівноваженості і мудрості.

Другим важливим кроком, на мій погляд, має бути термінове скликання позачергової сесії Верховної Ради. Враховуючи останні новини, у таборі «регіоналів» має поменшати кількість штиків, тож є спроба набрати необхідну конституційну більшість у 301 голос серед опозиціонерів, позафракційних мажоритарників, комуністів. У цьому випадку з’явиться можливість винести на голосування проект закону від «УДАРУ», над яким працює і наш вінницький нардеп Геннадій Ткачук, про персональну відповідальність співробітників МВС за зачистку Майдану. Та найголовніше – з’явиться можливість оголосити імпічмент Президенту та відправити у відставку діючий Уряд.

Також у ситуації, що склалася нині, необхідно опрацювати плани дій в регіонах – люди не знають, що робити далі. Подібні координаційні ради до тієї, що створена опозиційними лідерами у Києві, повинні з’явитися також і на місцях. І знову ж таки наголошую, жодних силових протистоянь владі! Жодного приводу для Януковича розвязати собі руки і оголосити надзвичайний стан у країні.

І ще. Спікер Рибак закликає опозиційних лідерів та представників влади зібратися за круглим столом і обговорити ситуацію сьогодення. Жодних переговорів, на мою думку, жодних «заговорянь»! Тільки скликання парламентської сесій , тільки спроба імпічменту Президенту! Люди, що зараз мерзнуть на майданах по всій Україні, вимагають від політиків тільки цього. Опозиційні лідери повинні зробити все можливе, щоб виправдати надію народу.     

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.