Куди поділися опозиційні партії?

28 ноября 2013, 12:35
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
108

Лідери партій образилися на громадськість за "старих пердунів"?

Зараз точиться чимало суперечок щодо доцільності чи недоцільності політичних партій (символіки, гасел, допомоги з координацією та організацією) на Євромайдані. Почнемо спочатку.

Отже, найбільшою помилкою оппозиції, яка так і не змогла очолити протест, було створення альтернативного євромайдану на Європейській. Чому так сталося? У чию світлу голову прийшла така ідея і для чого? Складається враження, що партійні функціонери, у виступах яких в неділю "неполітична" тема підписання асоціації якось заховалася серед вимог відставки всіх підряд, проведення позачергової сесії, позачергових виборів та провокаційних походів під Кабмин, свідомо вирішили дистанціюватися від активістів, які зібралися на майдані з неполітичними гаслами. Я особисто в неділю пройшов з усіма від парку Шевченка через Хрещатик до Європейської, потім до Кабміну, де випадково отримав в голову від особливо затятого мента, і назад -- до майдану. І прекрасно бачив вирази облич багатьох людей, які чули абсолютно не те, заради чого прийшли -- не про Європу, а про "смерть ворогам", не про вимогу підписати, а про "банду геть" та міфічний імпічмент з позачерговими виборами і такою ж позачерговою сесією Ради до Вільнюса (до речі, де вона, Рибак не дозволив, чи не зібрали підписи?).

Далі у фейсбуці почався грандіозний срач з приводу наявності двох майданів і політичної символіки на одному з них та її відсутності на іншому. Опоненти спочатку дискутували нормально, потім почали називати одне одного сопляками та старими пердунами, потім  агентами Банкової, а в кінці взагалі -- не криючись, посилати одне одного нахуй. Після того, як усі пересварилися, до вождів опозиції, нарешті, дійшло, що вони програли інформаційну війну своїй же, власне, громадськості, і вони раптом вирішили "об'єднати" обидва майдани, відмовившись і від партійних прапорів з гаслами заодно.

Але як це було зроблено? Просто згорнули табір на Європейській, прийшли на Майдан, виступили і... все. Де вони зараз? Ясно, що у Вільнюсі, але де всі інші 190 депутатів? Де славні "польові командири", де організатори охорони, харчування, туалетів, культурної програми? По табору вночі ходить тільки Гриценко і Дооній. А якщо "тітушки", а якщо менти?
 
Ясно, що домовилися без прапорів, без політичних гасел, але це ж не означало, що майдан має бути взагалі без політиків і їх симпатиків?
 
Тупо образилися на дітей?

Нема на ці питання відповіді, ой нема.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.