Цікаві дзвоники від сусідів

27 ноября 2013, 11:22
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
103

Західні політики починають говорити, що головна проблема України це не Тимошенко, а Росія

З цікавістю прочитав останнє інтерв'ю президента Польщі Броніслава Коморовського Газеті Виборчій. Пан Коморовський нарешті вголос сказав те, про що й так думала, але не хотіла сказати частина європейських політиків: головна проблема України та й, зрештою, її асоціації з ЄС -- це зовсім не Юлія Тимошенко, а озлоблений кремлівський карлик Путін. 

"Брюссель допустився помилки в оцінці суті проблеми у стосунках між ЄС і Україною. Нею не є Тимошенко. Проблема – політика тиску і шантажу, які проти України застосовує її східний сусід. Західний світ не може з цим погодитись", -- сказав польський президент, додавши, що країни Європи зрозуміли, що до цього у стосунках з Україною зробили основний акцент не на тому питанні.

Коморовський також зауважив, що Європа має виробити єдину політику відповіді на тиск Росію на країни Східного партнерства і змінити принципи переговорів з Україною.

За його словами, уже зараз слід думати про подальші дії після "часткового успіху" вільнюського саміту.

"Будемо працювати над мудрою і спільною реакцією ЄС на російський тиск на Україну. Польща абсолютно не може відмовитись від підтримки України, відмовитись від пошуку гідного для неї місця в Європі", - заявив Коморовський.

Він додав, що "жорстка позиція Путіна збільшує шанси на вироблення єдиної позиції країн ЄС і солідарної діяльності для України після вільнюського саміту".

Зрозуміло, що слова Коморовського -- це слова президента країни, яка чи не найбільше зацікавлена в підписанні Україною асоціації. І також зрозуміло, що в Євросоюзі є й інші думки з порушеної проблеми -- очевидно, що лідери країн, що не є безпосередніми сусідами України думають (або думали) дещо інакше. Але заява Коморовського, як і окремих інших європолітиків, це цікавий дзвоник.

Цікаво, якою після Вільнюсу (чим би він не закінчився) буде ця спільна реакція Європи на тиск Росії? 

І ще: всі помітили, що з меседжів європейських політиків останніх кількох тижнів якось раптом майже зникла вимога звільнити Тимошенко заради асоціації? І дискусія з "звільняй Тимошенко і підпишемо" перетворилася на "підписуй на любих умовах"?


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.