Кредити МВФ, навіщо вони нам?

4 марта 2011, 17:01
0
865

Чим викликана необхідність зовнішнього кредитування України, коли, на мою думку, можливо користуватися тільки власними бюджетними доходами?

        Останнім часом (особливо в період після президенських виборів) ми помічаємо суттєве посилення співпраці України та МВФ (організацією з дуже сумнівною репутацією в світі). Багато громадян, слухаючи чергові повідомлення про чергові шокуючі умови з боку МВФ, сприймають це з сумішшю емоцій тривоги, жаху та розчарування. І справді, нам дають гроші в борг, які ми повинні віддавати з відсотками, а за це виставляють умови прийняття дуже важких підвищень цін та тарифів.

         Проте зовсім незрозумілим залишається відповідь на питання, навіщо Україні кредитні кошти, коли економіка, хоча і стагнує, але дуже потроху зростає (зростання ВВП за 2010р біля 4%)? На бюджети наступних років лягає великий тягар по виплаті сум цих кредитів та відсотків за ними.

       Існує думка економістів, що кредитні кошти, що надаються МВФ іншим державам, це інфляційна грошова маса економіки США, видаляючи яку, штати зменьшують рівень інфляції у власній економіці (судіть самі- ціни на бензин в США нижчі за українські) та переносять цю інфляцію у країну, що приймає цю доларову грошову масу (так званий експорт інфляції).І привидів так думати дуже багато, бо інфляція розвинутих країн Заходу максимум до 3-4% на рік , а України 15-20% (реальна). Зрозуміло одне, що продовження такої співпраці не несе Україні нічого гарного. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.