Офіційна позиція Управління Західного територіального командування внутрішніх військ щодо висловлювань представників ВО «Свобода» підчас прес-конференції 14 квітня 2011 року в приміщенні Львівської обласної ради.

14 апреля 2011, 19:55
Військовий
0
1029

Офіційна позиція Управління Західного територіального командування внутрішніх військ щодо висловлювань представників ВО «Свобода» підчас прес-конференції 14 квітня 2011 року в приміщенні Львівської обласної ради.

На прес-конференції,14 квітня 2011 року, яка відбулась в приміщенні Львівської обласної ради, голова обласної фракції ВО «Свобода» Ірина Сех заявила про те, що внутрішні війська незаконно охороняли громадський порядок, 13 квітня 2011 року, підчас  акції протесту студентів проти деградації освіти біля стін Львівської обласної ради. Ця інформація не відповідає дійсності, оскільки військовослужбовці внутрішніх військ були направлені для охорони громадського порядку на підставі запиту ГУ МВС України у Львівській області.  Такі дії внутрішніх військ  відповідають Закону України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх  справ України». В статті другій цього закону сказано, що одним з основних завдань внутрішніх військ є «участь   в   охороні  громадського  порядку  та  боротьбі  із злочинністю». Таким чином дії внутрішніх військ були абсолютно законними.

Також на прес-конференції було сказано, що голова Львівської обласної ради Олег Панькевич звертався до начальника управління Західного територіального командування внутрішніх військ полковника Юрія Аллерова з проханням повідомити про підстави перебування військовослужбовців внутрішніх військ на території обласної ради та попереду її адміністративного будинку з наданням копій відповідних розпорядчих документів. Ця інформація також не відповідає дійсності. Станом на 21.00 14 квітня 2011 року звернення подібного змісту на адресу управління Західного територіального командування внутрішніх військ не надходило.

Також Ірина Сех заявила:  « Нема чого за гроші платників податків наших дітей крутити у Львові і чинити свавілля…». Підчас акції протесту студентів 13 квітня 2011 року «проти деградації освіти» військовослужбовці внутрішніх військ не застосовували ніяких силових дій щодо протестуючих студентів та не підходили до учасників акції протесту. На виконання усного розпорядження начальника ЛМУ УМВС України у Львівській області полковника міліції Станислава Броневицького  з метою недопущення громадян на проїжджу частину військовослужбовці внутрішніх військ  виставили ланцюжок позаду ланцюжка працівників міліції приблизно о 13 год. 20 хвилин. Через 5-7 хвилин від  полковника міліції Станислава Броневицького по радіостанції поступила команда про зняття ланцюга внутрішніх військ. Після чого особовий склад направився до автобусів, де і знаходився до завершення заходу.

Також представник студентів Северин Михайлевський заявив, що студенти дуже обурені тим, як їх зустріли і назвав це порушенням прав студентів вільно висловлюватись і протестувати. Ми офіційно заявляємо, що військовослужбовці внутрішніх військ не порушували права студентів і не забороняли їм вільно висловлювати та протестувати. 5-7 хвилин, які військові правоохоронці несли службу позаду міліцейського ланцюжка не завдали ніякої шкоди протестуючим студентам та не обмежили їх права, а також не порушили вимоги українського законодавства.

Також за словами Ірини Сех, вона пропонуватиме на сесії Львівської обласної ради не підтримувати виділення коштів для внутрішніх військ, передбачених на охорону громадського порядку під час Євро-2012, а віддати ці гроші на фінансування соціальних, молодіжних чи інших важливих потреб. Зокрема, Ірина Сех пропонує ці кошти передати на закупівлю шкільних автобусів. За її словами, під час Євро цими ж автобусами можна возити затриманих. Автобуси, які вже закуплені до ЄВРО-2012 використовуються для перевезення особового складу до місць несення служби та в зворотному  напрямку, так як військовослужбовці Львівського полку внутрішніх військ щоденно крім понеділка та вівторка виконують службу з охорони громадського порядку на вулицях міста Львова у нічний та вечірній час.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.