5 способов не потерять свой бизнес

1 мая 2011, 08:08
Экономист, аналитик
0
488

Загрози малому і середньому бізнесу очевидні. Незрозумілі плани влади і контролюючих органів. Знову актуальним постає приказка «Без бумажки ти букашка», а також «Я начальник – ти дурак» у взаємостосунках Нові закони – старий бізнес.

Помножте все це на наслідки глобальної фінансової кризи які до сих пір аукаються курсом евро, непогашеними валютними кредитами. Додайте зменшення платоспроможності населення і новина про 200 тис.підприємців що готові закрити свою діяльність не буде видаватись такою вже неймовірною. Що робити?

  1. Не впадати у відчай. Візьміть тайм – аут і спокійно розберіться в ситуації. Але тайм – аут – це не повний аут і відключка:). Ви повинні для себе з’ясувати для чого створювався ваш бізнес, хто ваші клієнти і як він функціонує. Якщо у вас напрацьована база клієнтів але зміни до ПК не дають вам можливості продовжувати співпрацю – значить потрібно змінювати форму співпраці або ваш статус як підприємця. Наприклад на підприємця «занальносистемника» або реєструвати фірму, до речі можна і на спрощеній системі. Плюси і мінуси кожної дії треба прораховувати.
  2. Об’єднайтесь із кимось. Таких як ви зараз багато і всі шукають вихід. Чому б не об’єднати зусилля. В когось є бажання все продовжувати і сприймати зміни стійко, в когось є матеріальна база чи інші ресурси але менше бійцівських якостей до продовження бізнесу. Ось ви одне одному і прийдете на допомогу.
  3. Кардинально змініть бізнес, виробляйте або постачайте те, що саме ви і саме у вашому статусі можете продавати.
  4. Пройдіть навчання, стажування, з’їздіть на виставку. Наберіться нових ідей. Придумайте нову схему роботи, можливо з використанням нових зв’язків які під час цих візитів у вас і з’являться.
  5. Переведіть свій бізнес в іншу країну. Це не так дорого як вам здається. Зате стабільність, спокій і зрозумілі правила гри.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.