Соціальна робота-професія за покликанням

10 мая 2011, 06:57
соціальна робота
0
2107

Чому я обрала професію соціальна робота?

Соціальна робота-професія за покликанням

 

 

Ти милосердний, товариський, постійно займаєшся самовдосконаленням і не боїшся труднощів? Ти зацікавлений в психології і бажаєш допомагати людям? І якщо тобі не байдуже майбутнє нашої країни, вступай до Київського національного університету імені Тараса Шевченка факультету психології  і будь певен,що кафедра соціальної роботи саме для тебе!

Наша мета-змінити світ та покращити життя населення, не оминаючи жодної людини та її проблем. Тому ,можливо,  саме ти станеш  новатором та ефективним фахівцем в сфері соціальної політики та соціальної роботи загалом.

Сутність соціальної роботи направлена на задоволення потреб суспільства і його громадян. А саме, створення сприятливих умов для нормального існування людини, родини чи групи людей. Та, якщо це потрібно, повернення їх до звичайного життя, з найменшими втратами та психологічними переживаннями.

Клієнтами соціальної роботи є найрізноманітніші групи населення. Ними є інваліди, люди похилого віку, люди з обмеженими фізичними можливостями, сироти, бездомні та безпритульні, діти-вулиці, нарко - та алко - залежні люди, люди, що вийшли з місць позбавлення волі, прийомні діти та сім`ї, люди з відсталим психічним розвитком та інші. Будь-яка людина може стати клієнтом соціальної роботи.

Отже, соціальна робота – це професійна діяльність, спрямована на допомогу людям, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, на забезпечення соціальної справедливості шляхом підтримки найменш захищених верств суспільства.

Соціальна робота є дуже перспективною та високорозвиненою галуззю . Тому сьогодні у сфері соціальної роботи в Україні діють:

  • Центри зайнятості та праці;
  • Соціальні служби для молоді та служи у справах неповнолітніх;
  • Кризові центри та притулки для дітей та дорослих;
  • Територіальні центри по роботі з населенням, будинки-інтернати та пансіонати;
  • Реабілітаційні центри для людей з особливими потребами, для тих, хто страждає важкими захворюваннями;
  • Соціально-психологічні відділи на підприємствах, в навчальних закладах, військових частинах, установах внутрішніх справ та відбуття покарання;
  • Близько 60 тисяч громадських організацій, що займаються наданням соціальних послуг, захистом прав, профілактикою соціальних та особистих проблем, формуванням здорового способу життя.

Обираючи цю професію, потрібно розуміти, що це  високопрофесійна діяльність, що вимагає від тих, хто її виконує, володіння найсучаснішими методами роботи з людиною та впливу на суспільні процеси. Також треба усвідомлювати всю відповідальність та важкість цієї роботи, тому прислухайтесь до свого серця, і якщо воно вам підказує обрати соціальну роботу, впевнено крокуйте до нас. Бо соціальна робота - це професія за покликанням!                                                                              

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.