ландшафтний дизайн від Патоля - про ландшафти загалом.

14 мая 2011, 17:41
ландшафтный дизайнер
0
491

Яких правил необхідно дотримуватися, щоб садова ділянка не перетворилася в хаотичний набір не зв'язаних або невдало зв'язаних між собою частин- елементів? Які закони, прийоми, тонкості майстерності, якими користується ландшафтний дизайнер, оперуючи природ

Дещо про ландшафт у цілому

Протягом багатьох сторіч майстри, що створювали сади й парки, дотримувалися законів і правил, підказаних їм природою й загальних для інших видів мистецтв. У садах злилися воєдино архітектура й живопис, поезія й музика, але закони ландшафтної забудови виявилися ближче всього до законів побудови простору, тобто до законів архітектури. Тому ми торкнемося мистецтва організації зовнішнього простору засобами природного ландшафту як ландшафтної архітектури саду.

Яких правил необхідно дотримуватися, щоб садова ділянка не перетворилася в хаотичний набір не зв'язаних або невдало зв'язаних між собою частин- елементів? Які закони, прийоми, тонкості майстерності, якими користується ландшафтний дизайнер, оперуючи природними матеріалами?

Сад не буде садом і ділянка не набере свій індивідуальний і закінчений вигляд, якщо не буде приділено належної уваги елементам оформлення. Як кімната без милих, близьких серцю й створюючих настрій та затишок дрібничок, так і сад, що позбавлений декоративних прикрас, залишаться "необжитими" і безжиттєвими площами для життя й відпочинку, але ніяк не шматочками Вашої душі, місцем, де хочеться жити й відпочивати.

У природі постійно й постійно змінюється фарбування рослин, у загальному колориті саду бере участь і колір поверхні землі: чорна пара або газон, фантазія доріжок і площадок, колір неба, у тому числі й відбитого у воді, і, звичайно, колір будинку, сараю, садових меблів.

Дуже необхідно, щоб у повноті саду не створювалося враження зайвої строкатості, хаосу фарб.

При підборі кольору для будь-якого архітектурного спорудження площини повинні бути витримані в тонах землі - у відтінках глини, каменів, гравію, піску, лісового гумусу й мохів. Сині й синьо-зелені тони води, які нагадують її мінливу поверхню, застосовуються на площині споруд або доріжок рідко й тільки в тих місцях, де прохід небажаний. Конструктивним частинам стін і даху надаються кольори стовбура й гілок дерева- чорний, коричневий, темно-сірий, червоний і охристий. Поверхні стін у глибині беруть свій відтінок від хащі бамбука, звисаючих батогів гліциній, струменів сонячного світла, соснових суків , кленового листу. Кольори стелі зобов'язані нагадувати легкість неба й мінятися від глибокого блакитно- синявого або водянисто-зеленого кольору до мрячних хмарно- білястих або м'яких сірих тонів.

Правильне планування - це одне з неодмінно важливих завдань, що стоять перед власником ділянки. До її рішення потрібно підходити з більшою увагою й ніколи не вирішувати наспіх. І незалежно від того, садова це ділянка або присадибна, до рішення оформлення ландшафту і його дизайну варто підходити всебічно.А як,читайте на сторінках сайту doctorlandscape.com.ua

З повагою ,Патоль
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.