ландшафтний дизайн від Патоля - про воду.

14 мая 2011, 17:59
ландшафтный дизайнер
0
643

Лити воду також треба вміти!!!!

Зробити штучну водойму не так складно, як здається на перший погляд. Спочатку потрібно вибрати місце, де це створене диво відмінно впишеться в навколишній ландшафт. Буде чудово, якщо поруч розташовується фруктовий сад або квітник. Якщо поруч ростуть великі дерева або чагарники, то вони обов'язково повинні бути з північної сторони ставка. У цьому випадку вони не будуть затінювати водойму, а також не пропустять холодні північні вітри.

Водойма може бути абсолютно будь-якої форми: прямокутна, квадратна, кругла, звивиста. А якщо Ви маєте в розпорядженні більше простору та коштів, то невеликий острів посередині ставка ще більше підкреслить оригінальність і унікальність споруди.

Декоративні водойми перетворюють самий малопомітний куточок ділянки й створюють особливу вишуканість, що радує погляд і приковує своєю незвичайністю. Безперечний факт: вода - це джерело життя. Тому створена Вами водойма обов'язково додасть колоритності саду, принесе в нього пожвавлення й насиченість.Водойма може бути строгої геометричної форми, з монолітними дном і стінками й то навіть і з фонтаном в центрі. А можна створити природний непідроблений дикий ставок з різноманітними рослинами й безліччю різнобарвних рибок і інших мешканців підводного світу.

Вибір того або іншого варіанта багато в чому залежить від стилю ділянки. Звичайно, що штучний буде більше доречний, якщо сад оформлений у формальному стилі. Якщо Ви хочете, щоб Ваше житло було схоже на хатинку лісника в повній гармонії з навколишньою природою, тоді Вам краще звернути увагу на невеликий декоративний міні-став, що поріс ліліями, з нічними "концертами" жаб і розмірним гудінням комах удень.

Ви можете сказати, що такий ставок виглядає неохайним і недоглянутим. Але в цьому й полягає його родзинка. Подібне місце просто ідеально для відпочинку, властиво тут Ви можете відчути себе істинно вільним.

Але не варто зваблюватися, природний ставок, як і будь-яка побудована людиною декоративна водойма, зажадає уважного й відповідного підходу. Лише в цьому випадку ставок знайде свою неповторну декоративність і не буде псувати Ваш відпочинок непривабливими ароматом і зацвілою водою. Тому, перш ніж організовувати подібний утвір, оцініть, чи здатні Ви забезпечити необхідний догляд. Якщо Ваша відповідь буде стверджувальною, то даю гарантію, що Ви не будете мати розчарувань. Така водойма неодмінно буде радувати Вас і перетвориться в саме мальовниче місце на ділянці.


Коропи Кої : живий елемент ландшафтної водойми


На сьогоднішній день до нас із Країни Висхідного Сонця прийшло багато дизайнерських рішень і атрибутів. Одним з них є свого роду живий самоцвіт - короп коя. У Японії ця рибка користується великою повагою, її здавна почитають, як символ мужності, хоробрості й сміливості, а так само любові й щастя.

Існує багато традицій пов'язаних з коропами кої. Одна з них - про молодого юнака, що повинен пустити рибку кої у водойму й тоді його життя буде щасливим . Довгий час коропи кої залишалися надбанням тільки знатних людей.

Найперший кольоровий короп був червоним, потім з'явився білий, а в результаті схрещування одержали червоно-білих красенів. У сучасних садибах створюють штучні водойми, і не знайти кращої прикраси, чим короп кої в сполученні з лататтями . Вони створять невловимий подих східної культури, і будуть перлиною будь-якого будинку.

Цінителі коропів кої за всяку ціну намагаються заволодіти цією рибкою - свого роду скарбом. Навіть умудряються тримати цих риб у більших акваріумах або влаштовують невеликі водойми на балконі, але на жаль, такі умови не підходять для змісту кої. Масштабні бетонні ставки з ретельно продуманою фільтрацією води й дренажем, мабуть, найважливіші умови існування коропів кої.

Ці великі гарні рибки живуть близько 70 років, якщо створити гарні умови. Вони добродушні й не примхливі до корму, коли вони звикають до людей їх можна годувати з рук. Потрібно відмітити, що купівля такої рибки обійдеться від 300 доларів США залежно від селекційної форми, категорії й розміру, часом ціна доходить до 200 000 доларів США за особину довжини 50-60 см. Відповідно необхідно серйозно підійти до умов існування такої дорогої краси.

Коропам ,які досягають величезних, як для декоративних риб, розмірів до 90 см і більше, для нормального розвитку необхідно водний простір від 4 метрів у довжину і як мінімум 1,5 метра в глибину. Наступним чимало важливим фактором їх існування є фільтрація води, завдяки чому коропи можуть жити в замкнутій системі. Причому необхідні спеціальні насоси, які будуть фільтрувати воду цілодобово.

Перед тим, як заселити кої в їхнє нове житло необхідно все детально перевірити: параметри води, переконатися в справності очисних систем. І тільки після цього можна братися до заселення, причому не можна випускати всіх риб відразу, оскільки для розвитку бактерій необхідних для життєдіяльності коропів кої потрібно час. Прискорити цей процес можна помістивши, ці бактерії штучно.

Що стосується корму, коропи кої всеїдні, у дикій природі вони харчуються водоростями, водяними рослинами, молюсками й мальками риб. У спеціалізованих магазинах можна знайти велику розмаїтність кормів для коропів кої, в яких всі необхідні живильні речовини, мінерали й вітаміни, необхідні для життя й росту риб.

Існує два види корму: плаваючі й потопаючі. Потопаючі корми використовують у більше холодну погоду, коли риба не виходить на поверхню. Плаваючі випускають у вигляді кульок або паличок. Існують так само спеціальні корми з антибіотиками й пробіотиками для лікування, корму для поліпшення офарблення й росту кої.

Усе більш розповсюдженим стає розведення коропів. І відповідно ціни на них знижуються, за рахунок того, що на сьогоднішній день їх вирощують не тільки в Японії, та в країнах Європи,а й в нас на Україні і така рибка набагато краще придатна для життя в наших кліматичних умовах.

раді бачити Вас на наших сторінках  www.doctorlandscape.com.ua

З повагою Патоль


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.