Новітня епоха Руїн

27 июня 2011, 17:48
Экономист, аналитик
0
509

В історії це вже було. Після смерті Б.Хмельницького і Росія і Польща і навіть Швеція хотіли приборкати Україну. А та нібито цього і чекала, бо сама не знала що із собою робити. І тоді надворі була середина 17 го сторіччя, а зараз початок 21 го. І ми досі

Як нас вчили найвідоміші вчені, економісти, політики світу – країна розвивається або еволюційним або революційним шляхом. При чому таж таки Швеція, сьогодні до комунізму ближча ніж усі члени фракції КПУ у ВР. Китай впевнено впроваджує сучасні технології і соціалістична ідеологія йому теж не заважає. А що заважає нам, українцям? Немає Б.Хмельницького? Немає!

Грузія вирішила піти революційним але безкровним шляхом. І тепер усі кинулись вивчати феномен Грузії. Міліція, чиновники нещадно скорочені. Не так як у нас переведені у інші відомства чи змінені таблички, а скорочені. Тим хто прийшов їм на зміну суттєво піднята зарплата і окреслені нові правила гри. На користь Грузії. Дотримуєшся їх – можеш у 28 років міністром стати. Не дотримуєшся – у тюрму. Тепер ця країна у лідерах світових щодо результативності боротьби з корупцією.

Сингапур відміняє податок на вивезення доходів вкладниками-нерезидентами і стає четвертим по вагомості у світі фінансовим центром, а ми досі бавимось в офшори з Кіпром, в кредити під 30-70% для свого населення, у вільні економічні зони, які скоріше схожі на географічні пункти відмивання коштів ніж на центри при тяжіння іноземних інвестицій.

Руїна і в головах українців. Ми реально нікому не віримо. Нас багато обманюють і ми самі вважаємо що обман – це є норма. Нам кажуть що наша освіта одна із найкращих у світі, а ми не можемо знайти наші ВНЗ у топ-200, нам кажуть що ми вчимось за уніфікованою європейською Болонською системою, а насправді програми наших ВНЗ не відповідають європейським, тому ми не їздимо на 1-2 семестри до них вчитись, а вони до нас. Ми не можемо перевертить із нашого вишу до їхнього. Викладачі самі НЕ РОЗУМІЮТЬ для чого їх заставляють ставити бали студентам, якщо вони НІЯКОЇ ролі у подальшому житті його не відіграють. Ні при прийомі на роботу, ні при продовженні освіти.

Обманюємо ми і самих себе цифрами. Всі і всіх. Статистика дута, не відображає і половини стану справ в державі, в регіоні, на конкретному підприємстві. А на даних статистики робляться економічні прогнози, пишуться дисертації, робляться оцінки держчиновникам за їх роботу. По великому рахунку всі наші РДА перетворились теж на великі і непотрібні відділи статистики. Більшість листів від них надходять або з проханням надати інформацію або допомогу.

20 років будемо святкувати, а може хто і оплакувати, 24 го серпня цього року. Пам’ятаєте, 20 років тому більшість світових експертів після ґрунтовної оцінки потенціалу України, пророкували їй сьоме!! місце в світовому економічному рейтингу. Минуло ці двадцять років. Сьоме місце посідає Італія з її 2,1 трлн.дол. ВВП, а Україна на 54 му з нашими 113,5 млрд.дол. Двадцять років – це багато, на стільки не засуджують. Тоді вже або смерть або довічне ув’язнення…своєю державою. Епоха неоРуїни триває…

 

Микола Орлов, керівник експертно-консультаційної мережі ЗЕОН, Analitik_Rivne@bigmir.ner

www.kerivnyk.org.ua

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.