В.Путін популяризатор українських плакатів!

24 ноября 2011, 16:58
журналіст
0
535

Плакати, які тоді виставив Вітер, можна було сміливо кваліфікувати як антирадянські і націоналістичні. Цікаво, чи доповідав В.Путін про те у своїх звітах Центру? Хоча, НДР припиняла існування і більші


Відкрився ще один веселий історичний факт. Останні дні існування Німецької Демократичної Республіки. В СРСР гучна перестройка. А до Лейпціга прибуває велика група митців з України. Цілий культурний десант. Відомий художник і музикант Валерій Вітер презентував свою першу персональну виставку у Будинку радянсько-німецької дружби, керував яким тоді нікому не відомий Володимир Путін.

-До Німеччини я привіз десь 90 власних плакатів, - згадує Валерій Сергійович, - Соціальні, політичні, театральні, екологічні… Вразило, як німці ставилися до підготовки експозиції. Плакати розміщували за подвійним склом, яке протирав чоловік у білих рукавичках. Все робилося максимально обережно, акуратно. Ставилися до плакатів як до якогось визначного витвору мистецтва! І досі тим вражений!

Поруч, в Інформаційному центрі, йшла виставка Є.Прокопова, С.Якутовича, Т.Сільваші.

Німці видали розкішний каталог В.Вітра, а Юта і Йохан Фідлери зробили плакат  виставки. Його надрукували, представили на виставці у Фінляндії і він був відібраний у каталог кращих плакатів світу!

Тодішній директор Будинку, у майбутньому шеф грізної ФСБ, керівник уряду, Президент Росії Володимир Путін особисто затверджував план заходів на виставці, оглядав експозиції, тримав слово на відкритті. Хоча пан Валерій його практично не пригадує. Жаль, що і фотографій не збереглося. Ніхто не міг уявити, які грандіозні події почнуться за кілька місяців, і який стрімкий злет очікував скромного директора Будинку радянсько-німецької дружби і офіцера КДБ…

Плакати, які тоді виставив Вітер, можна було сміливо кваліфікувати як антирадянські і націоналістичні. Цікаво, чи доповідав В.Путін про те у своїх звітах Центру? Хоча, НДР припиняла існування і більшість радянських військових вже пакували чемодани.

Українська виставка мала гарні відгуки її відвідало чимало німців. Завдяки співробітникам Будинку і особистому старанню директора В.В.Путіна, за що і сьогодні можна щиро подякувати!

Деякі з тих «путінських» плакатів будуть представлені у Музеї плакату України на території Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», у президентському селі Нові Петрівці під Вишгородом. Сподіваємося днями презентувати персональну виставку плакату Валерія Вітера. Подробиці на сайті МПУ - http://museum-plakat.do.am/

Добре, що Україна отримує новий оригінальний музей, який почнеться з виставки одного з кращих майстрів плакату світу! Відвідайте при нагоді!

Віктор Тригуб, директор Музею плакату УкраїниВ.Вітер у ЛейпцігуЮний ВолодяВесілляТакі плакати популяризував Володимир Володимирович
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.