П’ять років на захисті інтересів власників житла України

19 декабря 2011, 09:30
Журналіст, політолог.
0
454
П’ять років на захисті інтересів власників житла України

Рівно п’ять років тому, 16 грудня 2006 р., представники найчисельнішої категорії громадян – власники житла, створили свою громадську силу – Спілку власників житла України.


Рівно п’ять років тому, 16 грудня 2006 р., представники найчисельнішої категорії громадян – власники житла, створили свою  громадську силу – Спілку власників житла України. Саме з цього моменту розпочався свідомий діалог між владою та громадянським суспільством з питань реформування житлово-комунальної галузі.

Змінювалась влада, приймались нові закони, мінялась свідомість людей, та проблематика ЖКГ лишалася справжньою головною біллю лише для окремих фахівців та патріотів галузі.

Мабуть саме тому, і слід звернути особливу увагу на урочисте засідання Правління «Спілки власників житла України», яке відбулось 16 грудня 2011 р. В цей день підіймалось багато робочих питань:  затвердження Регламенту, обрання заступників голови Правління, формування Виконавчої дирекції, тощо. Та, безумовно, найбільш важливим та цікавим для присутніх був виступ Олексія Кучеренко – людини, що стояла у витоків організації та є без перебільшень її двигуном.

«Наша спілка з оптимізмом дивиться в майбутнє, та ставить перед собою конкретні цілі та завдання. В першу чергу ми прагнемо представляти інтереси не лише керівників ОСББ та їх асоціацій, а й всіх власників житла України, які є абсолютною більшістю населення в міській місцевості. Наша організація чудово розуміє, що всі власники житла мають повне право вимагати від держави достатньої політичної, економічної, правової та організаційної підтримки для здійснення модернізації житлового фонду. Ми свідомі того, що в Україні поважають та рахуються лише з сильним, і саме тому наша спілка продовжує зміцнюватись аби захистити  наші з вами права в житлово-комунальній галузі» - зазначив Олексій Кучеренко.

Лідером організації вкрай чітко була визначена й політична роль спілки. «Ми відмежовуємо себе від будь-яких політичних партій, хоча в нас є чітке розуміння того, що без представництва на рівні органів центральної влади та органів місцевого самоврядування нам не вдасться ефективно вирішувати проблеми людей» - зазначив О. Кучеренко.

Учасники заходу звернули окрему увагу й на необхідність формування потужного науково-експертного центру з метою напрацювання єдиної концепції реформування галузі. «Ми не повинні підміняти собою роботу законодавчого органу, та ми маємо право висловити волю власників житла відносно того, що саме має містити ця реформа, а що – ні», -  зауважив лідер СВЖУ.

Представники місцевих осередків підняли й болюче питання браку коштів в державному бюджеті на модернізацію житлового фонду, на що отримали вичерпну відповідь колишнього Міністра ЖКГ Олексія Кучеренко: «в нас є кошти фінансувати ЕВРО-2012, нас запевняють, що профінансують й можливу зимову Олімпіаду, але чомусь саме коли говорять про ЖКГ стверджують, що грошей немає. Насправді, кошти є, їх лише потрібно спрямувати на такий пріоритетний національний проект яким сьогодні  має стати житлово-комунальна галузь України».

На такій раціональній ноті була завершена результативна частина заходу, та прийнято вагоме рішення – зміцнювати єдність власників житла України, для того, аби захистити свої спільні права та інтереси.

Ми ж зі свого боку констатуємо, що п’ята  річницю створення СВЖУ без перебільшень є важливою віхою в непростому процесі гуртування власників житла, які нарешті мають надійного виразника своїх прав та інтересів.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.