Бережімо свою Атлантиду

23 декабря 2011, 18:11
0
1820
Бережімо свою Атлантиду

Презентація книги Ганни Герман в Українському гуманітарному ліцеї КНУ імені Тараса Шевченка

      Вчора, 22 грудня, на день святої Анни, в Українському гуманітарному ліцеї КНУ імені Тараса Шевченка відбулася презентація книги Ганни Герман "Червона Атлантида". То не був якийсь пафосний вечір, а тепла і щира зустріч автора з читачами. Ми побачили перед собою справді творчу особистість, що з повагою та уважністю сприймає усі запитання та роздуми, підхоплює й продовжує міркування співрозмовника. Попри висловлену Ганною Миколаївною на початку зустрічі думку щодо відмінності мислення та інтересів різних поколінь, усі легко порозумілися, а спілкування було невимушеним і цікавим.

      У ліцеїстів та викладачів виникло багато запитань. Мовилося і про початок творчого шляху, і про коло читання (найважче питання на думку пані Ганни, котра не мислить життя без книги), і про випадкову зустріч із класиком сучасності Пауло Коельо (чи не є випадковість у житті творчої людини провидінням?).

       Порушувались питання філософські: життя і смерті, людської гідності; праці, що підносить людину, але – безнадійна й виснажлива – принижує. Неодноразово згадували образи Пірамід та Атлантиди, що набули у книзі Герман архетипального значення.

 

      Є таке твердження: "Складна людина завжди зрозуміє просту, а проста складну – ніколи"… І тут не йдеться про "складність" у плані соціальному, чи вимірювану кількістю дипломів та посад. Справа у ментальності та духовній глибині особистості. І, схоже, у цей день в аудиторії зібралися саме такі "непрості" й творчі люди, що вміють відчитати і зрозуміти душу поміж рядків… та відгукнутися словами-чуттями душі власної.

      Вчитель математики Галина Олександрівна Марчук подарувала гості свій роман "Борозною любові" та розповіла, як багато спогадів і думок виникло при читанні "Пірамід невидимих". Заслужений учитель України, викладач української літератури Катерина Миколаївна Бальоха, поетка і автор збірок, поділилася своїми поетичними роздумами про наше сьогодення і цінність людського буття, що народилися як відгомін на книгу Ганни Герман. Прозвучала в цей день і гарна українська пісня про жіночу долю. Співала Наталія Бурлака, керівник студії фольклору у ліцеї.

 

      Як плин отієї метафоричної Ріки, описаної пані Ганною, перетинались і поєднувались думки, творчість, і навіть покоління. Зокрема, випускник ліцею, а нині вже вчитель української літератури Ігор Григорович Хворостяний, аспірант Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, наголосив на важливості саме екзистенційного виміру книги, що найбільш приваблює молоду аудиторію його учнів. І важливо, що такий твір не стає просто прочитаним і забутим, а змушує читача замислитися й відгукнутися власним словом. Зі своєю поезією виступили дві ліцеїстки. У вірші учениці 10 класу, історико-філософської групи, Софії Костицької – глибокі роздуми про нелегку долю митця, якого далеко не завжди сприймає і розуміє загал.

      Зворушили рядки з вірша учениці 11 класу, філологічної групи, Олени Пелешенко, що  відгукнулася на концепт "станцій життя" з "Червоної Атлантиди" словами про найстрашніше – коли у вагонах замість людей їдуть лиш їхні квитки. Це справді страшно. Але ота темрява розсіюється, як бачиш дійсно творчих і "зрячих серцем" людей, а особливо – серед молоді. Про це і сказала наприкінці зустрічі Ганна Миколаївна, коли дякувала ліцеїстам і їх викладачам за душевне тепло й гостинність.

      Саме таке світло небайдужості дає надію і сили жити, долаючи усі страхи та негаразди, що лиш випробовують нас на справжність, адже "Атлантида - це і є молодість. Це безтурботне і безпричинне щастя". І оця здатність бути щасливим, бачити і творити добро й красу навколо здатні вирятувати кожного з нас.

 

(Висловлюю подяку за інформаційну підтримку директору ліцею, кандидату педагогічних наук, Народному учителю України Сазоненко Ганні Стефанівні)

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: духовність,Ганна Герман,Червона Атлантида,Український гуманітарний ліцей
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.