В музеї обсерваторії Київського університету

4 января 2012, 13:35
журналіст
0
357

І сама Обсерваторія і її музей можуть стати справжньою туристичною родзинкою столиці. Обсерваторія, попри її майже двохсотлітню історію, відповідає всім параметрам найсучаснішого інтерактивного музею.


Відбувся візит представників журналу "Музеї України" і Музею плакату до Астрономічного музею при Обсерваторії Київського університету. Разом з завідувачем музею Лілією Вікторівною Казанцевою пройшлися цим унікальним науковим закладом.

Оглянули старовинний телескоп, встановлений просто на лінії Київського меридіану. Його закріплено на двох стовпах, вкопаних на восьмиметрову глибину. Прилад рухається лише по вертикалі. Побували біля великого дослідницького телескопу. Роздивилися унікальну колекцію приладів, деякі з яких збереглися в єдиному екземплярі...

І сама Обсерваторія і її музей можуть стати справжньою туристичною родзинкою столиці. Обсерваторія, попри її майже двохсотлітню історію, відповідає всім параметрам найсучаснішого інтерактивного музею. Адже більшість експонатів, не зважаючи на їх поважний вік, діючи! Їх і досі використовують у наукових дослідженнях! Таких дивовижних куточків лише кілька на планеті! Прекрасно, що один з них у Києві!

І коротка довідка про музей, підготовлена Л.В.Казанцевою:

Музей фактично почав створюватися у 1930-х роках напередодні столітнього ювілею Астрономічної обсерваторії Київського університету за ініциативою тодішнього директора АО проф. Сергія Даниловича Чорного.

Довго існував в якості «меморіального куточка». Дослідження з історії розвитку астрономії в Києві інтенсивно проводили співробітники обсерваторії проф. Дмитро Володимирович Пясковський, проф. Олександр Федорович Богородський, .

Напередодні 150-літнього ювілею АО, у 1988 р. наказом ректора КДУ Музей було створено офіційно. З того часу і до 2004 р. зібранням музейної колекції та створенням музейного фонду опікувався Олександр Кузьмич Осипов.

І нарешті, незадовго до 165-літнього ювілею,  влітку 2009 р. Астрономічний музей пройшов офіційну процедуру державної реєстрації, хоча, на жаль,  все ще перебуває, як і 80 років тому, в статусі громадського.


 Експозиції Музею розкривають
    
-    історію місцевості, на якій збудовано АО;
-    етапи проектування, будівництва та подальшого розвитку АО та її спостережних станцій;
-    долі співробітників АО, від перших професорів та астрономів-спостерігачів до сучасників;
-    змінюваність астрономічного та супутнього спостереженням обладнання;
-    наукові програми, над якими працювали та працюють співробітники АО.

Крім того, ясного дня або вечора можна здійснити екскурсію зоряним небом або послухати безпосередньо від фахівця новини того чи іншого напрямку астрономії на спеціальних популярних лекціях.
http://www.observ.univ.kiev.ua/index.php?mod=pages&page=museum
Постараємося повернутися до цього екзотичного музею і розповісти про нього більш детально.
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.