Кримськотарське мистецтво в Посольстві США

7 марта 2012, 07:27
журналіст
0
471

В новому приміщенні посольства США почала працювати художня галерея. Перша виставка присвячена кримськотатарському мистецтву, яке було майже забуте після депортації кримських татар.В новому приміщенні посольства США почала працювати художня  галерея.

Перша виставка присвячена кримськотатарському  мистецтву, яке було майже забуте  після депортації кримських татар.


На відкритті виставки виступав посол Теффт і Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілев.«Крим – це не тільки пляжний відпочинок. Тут зібраний  унікальний  етнографічний культурний шар  татарського народу, який  майже зник після Другої світової війни. Ми сподіваємось, що українська держава зверне увагу на кримськотатарську  меншину  та терміново  вирішить всі їхні проблеми,» - підкреслив  пан Посол під час вітального слова.


На виставці представлені килими Мамута Чурлу , який відродив кримськотатарське ткацтво, та декоративні картини Юлії Тулупової, його учениці , які представляють багату культурну і творчу традицію однієї з етнічних меншин України.


Обидва митці отримали підтримку Проекту місцевих інвестицій і конкурентоспроможності Агентства США з міжнародного розвитку, який сприяє туризму і економічному розвиткові Криму.


Під час заходу виступали  популярна українська співачка  Джамала кримськотатарського походження, та фольклорний  ансамбль «Джезаїр».


Виставку зможуть оглядати відвідувачі, яких запрошують у посольство для участі в офіційних зустрічах і оголошених публічних заходах.

Фото Наталка Іванченко, журнал «Музеї України»


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.