Судовий позов як спосіб сублімації. За що боремося?

15 марта 2012, 20:17
0
713
Судовий позов як спосіб сублімації. За що боремося?

Цікавий і сам список "ворогів" пана позивача: Роман Шухевич, Степан Бандера, Ганна Герман. Діячі, що нікого не лишають байдужими - а це багато про що свідчить.

Дедалі частіш лунають докори на роботу судів. Так, тяганина, бюрократія, і подеколи непрозорість процесу, - цього не заперечиш. Та чи не залежить злагодженість і продуктивність роботи будь-якої системи від функціональності усіх її складових?

Суддя одного з обласних апеляційних судів полюбляє розпочинати засідання скаргами на те, скільки конвертів витрачається на запрошення усіх учасників судового процесу. Але іще гірше, коли місяцями лежать без розгляду справи; коли громадянин країни чекає на вирішення своєї долі, на розв'язання важливих для нього проблем; на захист своїх прав. То кого захищають наші адвокати, з ким борються, і за що?

Сьогодні у Вищому адміністративному суді України відбулося слухання справи за позовом вже одіозного донецького адвоката В.Оленцевича до Президента України, у якому позивач вимагає звільнити Ганну Герман з займаної посади Радника Президента та вивести зі складу Гуманітарної ради через публічно висловлені політиком думки та позицію.

Певно, останніми днями тільки лінивий не згадував про те, що саме цей адвокат оскаржив присвоєння звання Героя України Р.Шухевичу та С.Бандері. Як сказав позивач кореспонденту "BBC-Ukraine": "головне для мене - завдати клопоту суду, а там буде видно". Промовисті міркування людини, що має захищати право, - в тому числі й кожного з громадян, - на вчасний розгляд справ, що притрушуються пилом, поки  отакі оленцевичі буквально захаращують суди своїми фантазійно-яскравими опусами.

То що може керувати людиною, котра похвалилася, що "не вперше створює прецеденти" та що її позов - "справжній художній твір"? Можливо, й варто було писати якийсь бурлескний роман у вільний від роботи час? А щодня - захищати своїх клієнтів - звичайних українських громадян, котрі саме цього чекають від адвоката, а не боротьби проти Шухевича та Герман.

Ні, не вболівання за "тіло Конституції" керує паном позивачем, а бажання сублімації, - бажання отримати дешеву насолоду від того, що його вислухали у процесі; від того, що його прізвище звучить поряд із набагато відомішими; від того, що свої фантазії можна видати за "боротьбу" та "сміливість"... І ще багато раціоналізацій можна відшукати тому, що називається коротко - непрофесійність та заздрість.

Цікавий і сам список "ворогів" пана позивача. Можливо, для багатьох це суперечливі постаті, але - із Україною в серці. Діячі, які нікого не лишають байдужими, - а це багато про що свідчить.  На кого далі напише свій позов адвокат, що бореться з демократією та свободою думки, що начебто "дискредитує Україну"? Можливо, хтось і досі марить брежнєвськими часами, коли усі виступали з папірця, а люд одностайно їх слухав і аплодував... Але вірю, що більшості важливо почути бодай і суперечливу, але власну позицію політика та скласти свою думку. Час одностайності в минулому. І дозвольте українцям самим обирати, кого шанувати, кого слухати, із ким сперечатися. Не відбирайте у нас такого права, пане позивачу!

Як сказала журналістам Ганна Герман: "Ніхто в нашому суспільстві не має права нікому диктувати, як та чи інша людина має висловлюватись, кожний має право на свободу слова... Людина, яка сповідує такі погляди, живе у 33 році, це було щось з минулої епохи" http://lb.ua/news/2012/03/15/141174_vasu_ostavil_german_dolzhnosti.html 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Свобода слова,Бандера,Шухевич,суд,ВАСУ,Ганна Герман,позов
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.