За право на «Голос»

2 апреля 2012, 07:25
0
790

Рейдери атакують гаражний кооперкатив ГБК "ГОЛОС"

(не надрукована стаття)

 

 

За допомогою викраденої печатки їх земельну ділянку передали іншому власнику, а тепер, попри протести прокуратури, намагаються узаконити рейдерські дії
 

       В редакції газети пролунав телефонний дзвінок. Стурбований жіночий голос розповідав про викрадену печатку, підробні документи і те, як за допомогою махінацій намагаються прибрати до рук земельну ділянку, на якій законно знаходиться їх гаражний кооператив. Вже наступного дня кореспонденти побували на вул. Цимбалів яр у Голосіївському районі та дізналися про подробиці цієї майже пригодницької історії.
 

     Жінка, що телефонувала до редакції виявилася пенсіонеркою Раїсою Іванівною Поляковою. Вони із  чоловіком, колишнім військовослужбовцем, придбали бокс у Гаражно-будівельному кооперативі «Голос» ще 13 років тому. Тепер подружжя вкрай стурбоване тим, що може полишитися свого гаража – грошей на новий такий двоповерховий бокс  у пенсіонерів немає. Окрім Раїси Іванівни проблемою  передачі земельної ділянки ГБК «Голос» ТОВ «Будівельна компанія «Міськжитлобуд» турбує і інших його членів, які наполегливо доводять відверту фальсифікацію документів, за якими земельна ділянка з усіма спорудами переходить будівельній компанії . Київська прокуратура також вже висловила свою думку з приводу законності Рішення міськради від 09.07.2009 р. про передачу земельної ділянки  «Міськжитлобуду» і ще 26 квітня 2011 року висловила свій протест. Однак, київські депутати вирішили не дослухатися протестів наглядових органів, і прийняли проект рішення на відхилення протесту заступника прокурора міста Києва, який винесли на сесію 15 березня разом з проектом підготовленим КМДА, який передбачає підтримку обгунтованого протесту прокуратури. 
 

Золотий ключик або пригоди із круглою печаткою
      Появі трирівневого гаражного комплексу на вулиці Цимбалів яр, що у Голосіївському районі столиці передувала кількарічна історія його створення. Схему розміщення автостоянок та гаражів у тоді ще Московському районі було затверджено ще у лютому 1991 року Рішенням Виконавчого комітету Київської міської ради. Після того як був розроблений генплан, узгоджений з усіма необхідними дозвільними структурами, Розпорядженням  Представника Президента надано дозвіл на будівництво  гаражних боксів, який було погоджено Київською міською санепідемстанцією, пожежною службою та іншими необхідними інстанції. І тільки у 1999 році було завершено будівництво комплексу ГБК “Голос” з 220 капітальними цегляними боксами у 3 рівня. Тоді ж за рішенням районної адміністрації 80 гаражів (40% від загальної їх кількості) було передано у користування пільговим категоріям громадян серед яких Герої Радянського Союзу, учасники ВОВ та афганської війни, вдова інваліда війни, пенсіонери, діти війни тощо.
 

      Але справжні пригоди для членів ГБК «Голос»розпочалися у березні 2006 року. Тоді голова правління Анатолій Старченко зібрав з власників гаражів по 1100 у.о. – ніби-то на облаштування благоустрою кооперативу (проведення електрики, оформлення необхідної документації тощо). Оскільки сума вийшла загалом досить кругленька, члени кооперативу, зрештою попросили пана Старченка відзвітувати про витрату близько 220 тисяч, однак той навідріз відмовився це робити. Тоді голові правління було виражено недовіру і на загальних зборах обрано нового голову, а Старченка усунуто від виборної посади. Натомість сам Анатолій Старченко підкорятися колективному рішенню не збирався, тому віддавати «золотий» ключик від сейфу своєму наступнику відмовився. Як розповідають члени кооперативу, вночі він проник до приміщення правління та просто викрав усю документацію та круглу печатку ГБК «Голос», за допомогою якої намагається передати земельну ділянку ГБК «Голосу» ТОВ «Міськжитлобуд».
 

- У листопаді 2006 року керівник юридичного відділу ТОВ “БК Міськжитлобуд” Артур Гордієнко як член кооперативу звернувся до Голосіївського районного суду з позовом про визнання недійсним рішення  загальних зборів ГБК “Голос” від 19.04.2006 року, де було обране нове керівництво. Про це дійсному правлінню не було нічого відомо. Натомість від імені ГБК “Голос” в судовому засіданні брав участь Анатолій Старченко, не маючи на те ніякого права і використовуючи вкрадену ним же печатку. Таким чином, Старченко вступив у змову з ТОВ “БК Міськжитлобуд” з метою ліквідації кооперативу, щоб приховати свою крадіжку в особливо великих розмірах, а земельну ділянку, на якій знаходиться ГБК “Голос”, передати будівельній компанії . За таких умов суд визнав наші загальні збори недійсними», - розповіла кореспонденту Лариса Полякова.
     Коли дійсному правлінню кооперативу стало відомо про таке рішення, керівництво ГБК подало зустрічний позов і воно було скасовано, а у березні 2007 року Голосіївський районний суд прийняв Ухвалу про заборону використання круглої печатки ГБК “Голос”. Однак, доводити незаконність передачі будівельній компанії земельної ділянки на вул. Цимбалів яр, 31 власники гаражів продовжували і надалі.
 

Анонімна аналітика
      9 липня 2009 року на сесії міськради було прийнято Рішення «Про передачу ТОВ «Будівельна компанія «Міськжитлобуд» земельнеої ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлової забудови з об’єктами інфраструктури для обслуговування населення та паркінгом на вул. Цимбалів яр, 31 у Голосіївському районі м.Києва».  Оскільки членів кооперативу таке рішення геть не задовольняло, вони почали звертатися до уповноважених структур і вже тоді прокуратурою міста було висловлено протест і накладено арешт на землю. За дорученням Київської міської ради Головним управлінням земельних ресурсів прокурорський протест було розглянуто  та підготовлено проект рішення Київради про задоволення протесту заступника прокурора м. Києва про скасування Рішення № 957/2013 від 09.07.2009 р. Але, у встановлені законодавством терміни, проект рішення не був винесений на розгляд депутатів, оскільки не проходив етап розгляду у земельній комісії. Тоді активні члени кооперативу вирішили самі прийти на засідання земельної комісії, де мало розглядатися доля їх гаражів, ретельно підготувавши пакет необхідних документів щодо створення ГБК «Голос» і фальсифікації передачі його ТОВ«БК Міськжитлобуд» та передавши його у визначеному законодавству порядку до канцелярії.
 

     «Коли наші представники з’явилися на комісії, її голова Анатолій Шевченко сказав, що наші документи йому не передавали. Натомість перед кожним членом комісії лежала так звана «Аналітична довідка», у якій йшлося про те, що ГБК «Голос» було створено незаконно, самозахватом земельної ділянки, говорилося про відсутність усіх можливих дозволів і повне право на неї ТОВ«БК Міськжитлобуд». Ця довідка не була ніким підписана, і, на нашу думку, була роздана з однією метою – ввести членів комісії в оману задля відхилення протеста прокурора. Виходячи з того, що зміст “Аналітичної довідки…” протилежний документам, які надали члени ініціативної групи ГБК «Голос», на комісії було прийняте рішення направити матеріали для опрацювання в Постійну комісію з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики, а також в Тимчасову контрольну комісію по розгляду колективних звернень громадян по перевірці рішень Київради щодо надання земельних ділянок юридичним особам під забудову та фактів порушення забудовниками діючого законодавства.
      Постійна комісія з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики 21.01.2012 р. підтвердила свою позицію від 26.04.2011 р. щодо задоволення протесту заступника прокурора м. Києва про скасування рішення Київської міської ради № 957/2013 від 09.07.09.
       02.02.2012 року голові Постійної земельної комісії Київсмісьради Шевченку А.А. також була передана наша заява (вх. № КО-1781 від 02.02.2012 р.), а 08.02.2012 секретарю земкомісії Кримчаку С.А, у яких попунктно детально була викрита брехня, яка викладена в “Аналітичній довідці…”. В заявах ми просили прийняти нас для ґрунтовного обговорювання питання. Ні Шевченко А.А., ні Кримчак С.А. нас не прийняли і не відповіли.
       Тимчасова контрольна комісія по розгляду колективних звернень громадян підтвердила факт невиконання умов Київголовархітектури і повідомила ініціативну групу ГБК «Голос», що вона рекомендувала компанії забудовнику ТОВ «БК Міськжитлобуд» вирішити майново-правові відносини з власниками гаражних боксів.
     14.02.2012 року на порядок денний Постійної комісії Київської міської ради з питань земельних відносин було винесене питання «Про розгляд проекту рішення "Про розгляд протесту заступника прокурора міста Києва від 26.04.2011 № 05/4-240-вих-11”» на зазначене рішення Київської міської ради від 09.07.2009 № 957/2013, - за поданням Постійної комісії Київради з питань земельних відносин(!!!), який передбачає відхилити протест заступника прокурора м. Києва на рішення Київської міської ради від 09.07.2009 р. № 957/2013 (справа А-18897).
    Вважаємо, що тільки в наслідок особистої зацікавленості члена земельної комісії Киїміськради Костржевського Д.Б. (який є власником ТОВ «БК Міськжитлобуд», якому незаконно було передано зазначену земельну ділянку) Шевченко А.А. не вніс 14.02.2012 р. на розгляд земкомісії проект рішення, який обговорювався цією же комісією 27.12.2011 р. і був направлений для з’ясування обставин в  зазначені комісії Київради для того, щоб прийняти рішення на підставі висновків цих комісій. До речі, вище було наведено, що комісії підтримують протест заступника прокурора м. Києва про скасування рішення Київської міської ради № 957/2013 від 09.07.09.
    На засіданні Постійної комісії Київської міської ради з питань земельних відносин 14.02.2012 р. були присутніми і члени ініціативної групи ГБК «Голос», які мали при собі пакет документів, які свідчать що протест заступника прокурора м. Києва обґрунтований і має всі підстави для задоволення.
     Але на засіданні вказаної комісії головуючий Шевченко А.А. не дав можливості, а ні висловитись членам ініціативної групи ГБК «Голос», а ні передати документи до комісії. Голосування пройшло без обговорювання по документам які не відповідають дійсності та протирічать чинному законодавству України. Був прийнятий проект про відхилення протесту заступника прокурора м. Києва на зазначене рішення Київської міської ради від 09.07.2009 р. № 957/2013 (справа А-18897).
      Необхідно зазначити, що ні слова не було сказано про наявність проекту рішення Київської міської ради про задоволення протесту заступника прокурора м. Києва що до скасування рішення Київської міської ради від 09.07.2009 р. № 957/2013 (справа А-18897) підготовлений Головним управлінням земельних ресурсів, який розглядався земельною комісією 27.12.2011 р.
    Так як на засіданні нашим представникам не надали можливості висловитися, а її голова поставив питання на голосування без обговорення, і земельна комісія прийняла проект рішення про відхилення протесту прокурора,  ці дії ми вважаємо абсолютно не законними і несправедливим», - говорить Лариса Полякова.
 

      Таким чином, сьогодні існує два проекта рішення, яке повинно остаточно вирішити долю гаражного кооперативу «Голос»: про підтримання протесту прокурора та про його відхилення. Члени кооперативу сьогодні б’ють на сполох, і збирають підписи на свою підтримку, запевняючи, що у разі потреби їх готові підтримати більше тисячі мешканців голосіївського району.
     15 березня,  депутати Київради повинні були голосуватимуть за один з існуючих проектів щодо долі ГБК «Голос». 
           На сесії виступив депутат Київради Бондар Ю.І., який надав депутатам неправдиву брутально сплюндровану інформацію, а саме:
1.        Були показані фотографії суміжної території приватного сектору, та видані за територію ГБК «Голос». Сам кооператив було названо звалищем, що повністю не відповідає дійсності.
2.        Було сказано що проти членів кооперативу розслідується кримінальна справа, що також не відповідає дійсності. Відкриття кримінальної справи 16.05.2011 р. ініціював працівник юридичного відділу ТОВ «БК Міськжитлобуд» Гордієнко А.В. Після впровадження всіх необхідних і можливих слідчих дій 14.07.2011 р. мотивованою постановою слідчого (копію якої було відправлено в прокуратуру) справу було призупинено згідно ст. 206 п. 3 Кримінально-процесуального кодексу України.
3.        Було сказано, що Окружний адміністративний суд м. Києва відхилив протест прокуратури про передачу земельної ділянки ТОВ «БК Міськжитлобуд». Це не відповідає дійсності, тому що Постанова вищезгаданого суду не набрала законної сили, тому що була оскаржена прокуратурою та представниками ГБК «Голос». На теперішній час справа знаходиться в Апеляційному адміністративному суді м. Києва і по ній остаточного рішення не винесено. Це підтверджується листом Окружного адміністративного суду м. Києва № 2а-7284/11/2670/2736/12 від 20.03.2012 р.
4.        Було сказано, що залишилось лише сорок осіб, з якими повною ходою йдуть переговори, в яких нібито пан Бондар Ю.І. приймає участь. Це не відповідає дійсності, тому що є колектив ГБК «Голос», який складається з 77. На даний момент з членами ГБК «Голос» ніхто не вів і не веде ніяких переговорів. ТОВ «БК Міськжитлобуд» лише розіслало листи, в яких вимагають від членів кооперативу звільнити законно займаємі бокси спираючись на рішення Київради, яке опротестувала прокуратура.
   На підставі неправдивої інформації пан Бондар Ю.І. домігся перенесення  обговорення питання на сесію Київради, яке відбудеться 05 квітня 2012 року.
Процедура прийняття та сам прийнятий проект рішення про відхилення протесту заступника прокурора м. Києва на рішення Київської міської ради від 09.07.2009 р. № 957/2013 (справа А-18897) мають очевидні ознаки  порушення  закону і підзаконних актів. Прийняття на сесії зазначеного проекту може  завдати  істотної  шкоди громадянам України - мешканцям м. Києва.
Своїми діями депутат Костржевський Д.Б. разом з головою постійної комісії Шевченком А.А., не маючи на те ніяких правових підстав протягнули на сесію Київради рішення, яке надає, ТОВ «БК «Міськжитлобуд» (підприємство Костржевськкого Д.Б.), переваги для продовження особистого  бізнесу у будівництві Костржевського Д.Б. При цьому взагалі не були враховані законні інтереси членів ГБК «Голос» більшість з яких інваліди, пенсіонери, діти війни, чорнобильці та учасники бойових дій. Також не було враховано, що 38 (тридцять вісім) членів кооперативу мають на цій земельній ділянці приватне нерухоме майно, яке оформлено в Київському БТІ згідно чинного законодавства.  Враховуючи, що власником ТОВ «Будівельна компанія «Міськжитлобуд» (та, якій передано земельну ділянку) є депутат Київради Костржевський Д.Б., та враховуючи всі його попередні дії, виникає велика підозра, що голосування по зазначеному питанню пройде не на підставі існуючих документів, а з використанням корупційних схем та методом обману депутатів Київради.

 Необхідно зазначити що мова йде не тільки про 77 членів кооперативу і членів їх сімей та друзів, які всі є мешканцями м. Києва і громадянами України. На сьогоднішній день близько півтори тисячі мешканців Голосіївського району готові поставити свої підписи у захист ГБК «Голос» і відповідно відреагувати, якщо вищезгаданий кооператив буде знищено по сфальсифікованим документам в угоду комерційній структурі ТОВ «БК Міськжитлобуд», щоб прикрити шахраїв, які вкрали у людей гроші.
           Не зрозуміло чому це не розуміють депутати Київради відвертаючись від людей на передодні виборів??? Невже їм не зрозуміло, що на виборах всі згадають, хто приклав руки для відстоювання правди, а хто заплющив очі (можливо і за гроші) щоб прикрити шахраїв???

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.