Політичний суд

6 апреля 2012, 17:56
Экономист, аналитик
0
616

Громадська організація думала що має право.... збирати інофрмацію, аналізувати, друкувати вісник, як це робить наприклад Секретаріат КМУ "Вісник громадських рад", аж ні..Закрутилось, завертілось....

Ще місяць тому наша громадська організація «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» і гадки не мала, що наш скромний вісник «Здолбунів сіті», який ми випускали силами волонтерів буде передаватись із рук в руки і викличе такий ажіотаж як серед  наших прихильників так і тих, кому правда очі коле. Нам не вдалось залишитись внутрішньо організаційним вісником, бо його стали запитувати і чекати тому ми стали офіційно зареєстрованою газетою. Новою здолбунівською газетою, але скільки це нам коштувало…

Все почалось 9 лютого із декількох анонімних (!!) дзвінків на телефон міліції 102 де керівника нашої організації Миколу Орлова анонім звинувачував у всіх смертних гріхах. І черговий не полінувався все це записати і відрапортувати начальнику, який розписав до розгляду ці анонімні звернення начальнику УБЕЗ РВ УМВС (!!). Міліцейські дзвінкі не забарились із запрошенням на дружню бесіду. Під час першої зустрічі головний борець з економічною злочинністю у районі, запропонував надати пояснення щодо зазначеного в  анонімних скаргах. На зауваження про те, що скарги є анонімними, офіцер відповів що тепер в міліції «все для народу і вони будуть реагувати на всі заяви і скарги». Можна було б лише порадіти такій відповіді стражу закону, проте наведемо найсвіжіше інтерв’ю з начальником обласної міліції В.Лазутко (прочитати його можна в рівненських газетах Сіті Рівне, Рівне ракурс і в мережі Інтернет. Уривок Інтерв'ю журналісту газети "Рівне-Ракурс" начальника Управління МВС України в Рівненській області полковника міліції Лазутка Василя Івановича http://lazutko.blogspot.com/2012/02/blog-post_15.html

- Зараз усі структури обласної міліції знаходяться під тотальною перевіркою зі столиці. З чим це пов’язано?

  - Після зміни Міністра внутрішніх справ в Україні почало відбуватися щось неймовірне. На блог Міністра МВС Віталія Захарченка полетіли необґрунтовані кляузи. І хоча згідно з Законом, анонімні повідомлення не розглядаються взагалі, інформація про те, що в Рівненській області відбувається бозна-що, і я все це контролюю, мене настільки обурила, що я ініціював внутрішнє розслідування. Доповів про це т.в.о. міністра Черниху, щоб провели грунтовну перевірку. 

Як випливає з уст обласного начальника , міліція НЕ повинна реагувати на анонімні звернення і посилається він на Закон. Процитуємо ст.8 ЗУ «Про звернення громадян»

ЗАКОН УКРАЇНИ Про звернення громадян

Стаття 8. Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню

«Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення».

Виходить що такі правду каже пан Лазутко, а потуги здолбунівських міліціонерів - це не більше ніж власна ініціатива чи кимось поставлене завдання (??). Цікаво як оцінить обласне начальство якому зараз і так несолодко від тих же Анонімних повідомлень на сайті міністра МВС, таку ініціативність своїх здолбунівських підлеглих? Ми б ще зрозуміли якби в повідомленнях йшлось про замінування, чи загрозу чийомусь життю чи здоров’ю, а то як звертаються батьки дитини, що пропала, то шукати не поспішаємо бо ще час не вийшов на самостійне повернення додому, а як анонімний дзвінок невідомих доброзичливців – беремо під козирок і вперед рити землю. Щось не складається. Чи то занадто очевидно все, чи просто примітивно.

Розуміючи, що нас просто так в спокої не залишать ми почали діяти. По перше почали готувати документи на державну реєстрацію газети, щоб захистити людей, які готують матеріали посвідченнями журналістів.

На другій зустрічі із нашою міліцією ми продовжували з’ясовувати права і обов’язки кожної із сторін і які претензії має УБЕЗ до неприбуткової громадської організації та її керівника. Справедливості ради зазначимо, що обидва убезівця вели себе чемно, спілкувались з дотриманням усіх етичних норм і без усіляких міліцейських приколів. 
 
Наш керівник наводив аргументи, цитував ст.20 ЗУ «Про об’єднання громадян »
 
З А К О Н  У К Р А Ї Н И        Про об'єднання громадян
 
IV. ПРАВА ОБ'ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН, ГОСПОДАРСЬКА ТА ІНША     КОМЕРЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Стаття 20. Права зареєстрованих об'єднань громадян 

Для  здійснення  цілей  і  завдань,  визначених  у  статутних 
документах, зареєстровані об'єднання громадян користуються правом:
одержувати  від  органів  державної  влади  і  управління  та 
органів   місцевого   самоврядування   інформацію,  необхідну  для
реалізації своїх цілей і завдань;
вносити пропозиції до органів влади і управління;
розповсюджувати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі;
засновувати засоби масової інформації;
 

цитував дані Статуту нашої ГО щоб переконати стражів правопорядку у тому що громадська організація має право писати про те чим займається. І як ми бачимо розповсюджувати інформацію та засновувати ЗМІ це два різних напрямки. Начальник УБЕЗу повідомив про те що у порушенні кримінальної справи відмовлено (!!). Оце б було сміху. Але запропонували скласти протокол про адміністративне правопорушення і на тому розійтись. Не пам’ятаємо чи була хоч одна така справа в нашій області коли УБЕЗ збирається судитись із громадською організацією, широкий розголос майбутнього судового процесу обіцяємо, а от чи отримають медалі міліціонери чи щось інше це покаже часJ

Збір документів на реєстрацію газети виявився точно таким як звітують наші чиновники «єдине вікно-швидко, просто, якісно». Але про все по порядку. Реєструють ЗМІ у відділі реєстрації ЗМІ м.Рівне вул.Білякова, 4. Для цього потрібно подати ряд документів, в тому числі і нотаріально завірених. Наприклад, копія свідоцтва про державну реєстрацію. На запитання «Для чого потрібно нотаріально завіряти копію свідоцтва, яке видано самим же управлінням юстиції?» адже його справжність можна просто перевірити в архівах самого управління, відповідь була «Так написано в Законі про ЗМІ». Питання не в 20 гривнях, а в суті маразма. Напевне тому ж таки управлінню юстиції можна було би ініціювати внесення змін до цієї норми Закону. Далі була детективна історія із здачею документації. Виявляється на Білякова, 4 її готові прийняти але не дають жодного документа який підтверджує здачі цієї документації. Таку печатку і реєстраційну картку дають на вул.Замковій, 22, де і потрібно здавати в канцелярію підготовлений пакет документів. Після спілкування з обидвома офісами головного управління юстиції ми прийшли до висновку що це доволі таки не зручна схема роботи із клієнтами. Від моменту першого приходу в управління і до остаточного прийому документів минуло 11 днів, думається у звичайних громадян які не дуже обізнані із юридичними тонкощами, це може зайняти і більше часу.

 

Так, новини, що гуляють в мережі, всеукраїнських ЗМІ про тиск на підприємців, громадські та благодійні організації, які мають свою власну думку, відмінну від «єдино правильної», є реальністю і наш район не є виключенням.

P.S  Сьогодні принесли повістку. Суд 05 квітня. Тримайте кулаки за нас.

 

05 квітня 9.30 ранку Здолбунівський районний суд. Всіх хто зібрався біля зали судових засідань суддя І.Мичка запросив до зали. Півгодини чужих історій сварок, бійок, непорозумінь. Для чого було їх слухати всім хто був  у залі так і не зрозуміло. Справу Миколи Орлова залишили наостанок. Суддя довго читав протокол складений міліцією про що ми писали у попередньому номері газети, потім надав слово для пояснень мені. Я зачитав зауваження до складеного 02 березня 2012 р.протоколу, до статті за якою мене звинувачували у правопорушенні, апелював до відсутності зазначених у протоколі свідків, потерпілих, речових доказів. Та і власне сама поява протоколу і справи ініційована анонімними дзвінками на 102 о 7.37 ранку, що зазначено у справі. Далі почалося дещо цікавіше. Суддя вислухавши мої пояснення...почав зачитувати свідчення відібрані начальником СДсБЕЗу кап.Костіним М. у здолбунівчан 07 березня 2012 року, т.то через пять днів (!!) після складеного протоколу, що мав бути переданий до суду. Може завтра і інший протокол ще зявиться якщо бракує аргументів у міліції? То мала таки право громадська організація мати власний бюлетень чи вісник? На думку міліції і суду – не мала. Тільки офіційно зареєстровану в юстиції газету (якою і є Здолбунів сіті). А як же бути наприклад із Вісником громадських рад, який випускає Секретаріат КМУ. На останній сторінці цього видання пише, що цей Вісник є інформаційно-презентаційним виданням, що готується Департаментом інформації....Секретаріату КМУ і жодних даних про свідоцтво державної реєстрації його як ЗМІ немає. Гляньте www.zdolbunivcity.net і порівняйте самі.

 

А може таки справа не у формі, а у змісті Вісника? 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.