Художник, якого любила наша славетна землячка Теодозія Бриж

23 апреля 2012, 03:12
журналіст
0
508

У центральній залі галереї європейського живопису «Євро-Арт» виставляє свої роботи Заслужений художник України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Євген Безніско


 

 У центральній залі галереї європейського живопису «Євро-Арт»

виставляє свої роботи Заслужений художник України,

лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка

Євген Безніско

 

Час проведення: п’ятниця, 27 квітня 2012 р., 15.00 год.

Місце проведення: Галерея європейського живопису «Євро-Арт»: Рівне, проспект Миру, 4.

Організатор: арт-група галереї європейського живопису «Євро-Арт».

 

Суть події. Творчість Теодозії Бриж, що народилася на Рівненщині у 1929 р., за силою художнього вираження можна порівняти із такими всесвітньовідомими скульпторами, як Олександр Архипенко чи Огюст Роден. Із сильним характером, бездоганними професійними якостями, непересічним талантом митця і глибиною національного бачення вона ніяк не могла вписатися у рамки методу соціалістичного реалізму в радянській Україні. Ось чому увесь свій творчий вогонь виливала у ті художні образи, без яких вона не мислила свого життя. А ще – на свого улюбленого чоловіка – Євгена Безніска, хлопця із Київщини, що навчався у Львівському інституті декоративно-ужиткового мистецтва (майстерня Романа Сельського).  Отак разом, розуміючи і підтримуючи один одного, прожили у шлюбі 41 рік. З того часу, як дружина пішла у світ Вічності, художник докладає багато зусиль, щоб Україна пам’ятала харизматичну і віддану патріотку Теодозію Бриж.

Нині художник Євген Безніско (м. Львів) є відомим митцем у нашій Вітчизні та далеко поза її межами. Сьогодні він презентує в галереї європейського живопису «Євро-Арт» один із найкращих доробків останнього часу: цикл робіт за творами Тараса Шевченка («Мені тринадцятий минало», «Сон», «Перебендя», «Буває в неволі», «Сова», «Утоплена» та ін.). У центральній залі галереї представлено понад 70 творів живописної графіки Є.Безніска, а усього художник створив 247 робіт до 42 поезій Тараса Шевченка. Концептуально експоновані роботи об’єднані у виставку-інтерпретацію «Та не однаково мені…», щоб через призму художнього сприйняття митця актуалізувати болючі питання духовного життя українського суспільства. І ще раз прочитати Великого Кобзаря і думки багатьох співвітчизників, кому не байдужа доля сучасної України. 

Значення події. Рівняни мають унікальну можливість побачити ті роботи художника, які експонувалися в Афінах (Греція), Львові, Каневі (на виставці були присутні 50 лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, у тому числі і директор Рівненського музично-драматичного театру Володимир Петрів), та інших містах. Картини видатного сучасного живописця і графіка в галереї «Євро-Арт» повертають незламний дух митців епохи шістдесятників, серед яких вагоме місце належало нашій славній землячці Теодозії Бриж. У роботах Є. Безніска відчутні біль і страждання за наше сьогодення, які були притаманні творчості Т.Шевченка ще 150 років тому. Ось чому проект «Та не однаково мені…» позиціонує актуальність відродження моральності і духовності в українському суспільстві саме зараз, саме сьогодні, а не завтра.

У презентації беруть участь: Заслужений художник України, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Євген Безніско (Львів), проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв Роман Яців (Львів),  Заслужений художник України Марта Токар (Львів), директор музею-майстерні Теодозії Бриж, художниця Леся Безніско (Львів), мистецтвознавець Галина Хорунжа (Львів), представники державних органів та громадських організацій, культурно-мистецька еліта міста Рівного та області.

Куратор проекту: кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології Рівненського державного гуманітарного університету Лариса Костюк. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.