Що таке «Галицька автономія», і чому за неї варто боротися?

29 мая 2012, 04:36
0
674

Адепти «русского міра», як і адепти «української України», ненавидять «політичний клас» Паханату. Тих і тих він однаково використовує та обдурює на кожних виборах ось уже два десятиліття.

То ж прагнення до повалення цієї олігархічної системи – це чи не єдине, що є спільного між адептами обох проектів.

Однак потрібно розуміти, що, як тільки Паханат буде повалено, «українська Україна» відразу ж зіштовхнеться з «русскім міром» у боротьбі за владу в цій країні. Мабуть, не важко здогадатися, хто в такому зіткненні переможе.

Нині ми – Галичани – на боці «української України», ми є в певному сенсі навіть авангардом цього проекту. Тож у разі його програшу будемо першими в черзі на роль «хлопчика до биття» – «зіпсованим русскім народом, якого потрібно направити на путь істинний».

Але навіть якщо уявити собі перемогу проекту «української України», то, як показали перші місяці після Помаранчевої революції, Галичина залишиться у ролі «мавра, який зробив свою справу» – всього-на-всього незначною провінцією, з недоукраїнським населенням: недостатньо козацьким і не насправді православним.

В обох випадках наслідки для нас можуть бути малоприємними. Уникнути гірких наслідків майбутнього зіткнення, чи принаймні їх применшити, нам допоміг би статус автономії. Галицька автономія дала б нам можливість хоч би позірно відмежуватися від «української України» як проекту неможливого і від «русского міра» як від проекту небажаного.

Ми мусимо мати власний галицький проект поєднання бажаного з можливим. У межах такого проекту потрібно створити нову регіональну еліту, яка буде в стані випрацювати програму регіонального розвитку, незалежно від того, хто виконуватиме роль центральної влади; а також підготувати перелік повноважень, якими має володіти автономія для забезпечення гармонійної життєдіяльності її мешканців. Треба паралельно до цього подбати і про майбутні управлінські кадри, щоб нам їх не присилали «з центру» так, як це відбувається зараз.

Очевидно, що упорядкування функціональності всередині автономії не обійдеться без внутрішніх конфліктів, можливо, навіть боротьби. Але краще раз з’ясувати все між собою, аніж завжди брати участь в розборах інших. Бути вільним народом на своїй землі – це те, за що насправді варто поборотися.

(c) zaxid.net

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.