Загублений світ патріархальної України або EUROукраїнізація 2012

23 июня 2012, 11:51
журналіст
0
555

У галереї «АтрібутЪ» відкрилася виставка робіт нової хвилі українського бароко, художниці Оксани Збруцької «EUROукраїнізація 2012».У галереї «АтрібутЪ» відкрилася  виставка робіт  нової хвилі українського бароко, художниці  Оксани Збруцької  «EUROукраїнізація 2012».


Оксана Збруцька – це українська  казкарка, яка малює яскраві  сни.

ЇЇ твори - це  дитячі  сновидіння з величезними квітами, з чудернацькими тваринами і  тендітним янголами.


Це світ, де єднається небо з землею, з'єднавшись в  коло людського буття.


Від картин Оксани віє національним колоритом і етносом. З них буквально  ллється українська пісня, яка полонить душу і піднімає її до самого неба.
Головний сюжет картин  загублена патріархальна  Україною,  яка залишилась лише в фольклорній спадщині країни.
Сучасне українське обличчя змінилося – в мегаполісах загубилося національна самобутність, автентика.  Прийшов час, коли  українська культура  законсервувалася  лише    в музейних колекціях.  В країні Іде цілеспрямований духовний холокост . Але про це  замовчують, тупіючи біля телевізорів та моніторів та  попиваючи пиво з  енергетиками.

А Оксані це болить.  І вона , наче та амазонка, виставили свій протест: взяла пензлі і почала малювати казковий світ  України. Їй хотілось донести до  людей  нашу  красу, колоритну  самобутність, яка  буквально гине під навалом урбанізації.


І їй це вдалося. ЇЇ твори  пробуджують генетичну пам’ять, відроджують  любов до Батьківщини і дають можливість  зрозуміти,  що ми загубили.


Оксана Збруцька виросла з родині художника, почала  малювати в 2 рочки. Та батьки бачили її в іншій сфері – віддали вчитися до музичної школи, на клас скрипки.«Скільки себе пам’ятаю – стільки і малюю. Я не дуже любила музичну школу. Чесно провчилась там 9 років. Була дуже слухняною дівчинкою ,  виконувала всі завдання, а потім занурювалась у малювання.  – розказує про себе художниця . - Я народилася і  виросла у Києві, але для мене найкраще місце  – наша дача в Кіровоградській області. Я закохана в подільські краєвиди.  Ці  ландшафти повторюються  майже на всіх моїх картинах: тихе плесо, пагорб, хатинка. Це мій рай на землі» .

Після школи Оксана Збруцька пішла  навчатися  до Національній Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури. Там знайшла свою індивідуальну  техніку ,  а після її закінчення створила   авторський стиль живопису, який отримав назву   етно-романтизм.Картини Оксани - це такі собі «транссерфери» реальності, милуючись якими, кожен здатний змінити свій світ на краще.

Приходьте, і в цьому переконаєтесь.

Ще не вмерла Україна!

Виставка триватиме до 17 липня 2012 року.

Галерея «АтрибутЪ» Київ, вул. Шовковична 30-Б, www.atribut.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.